Janosz dwunasty w drugim wyścigu GP3 w Bahrajnie

Moto

Po starcie z trzeciej pozycji Artur Janosz ukończył drugi wyścig ósmej i przedostatniej rundy GP3 w Bahrajnie na dwunastym miejscu. Szóstego dzień wcześniej, polskiego debiutanta w sobotę spowolniły problemy z podsterownością.

Po rozpoczęciu liczącego 15 okrążeń drugiego wyścigu weekendu Janosz walczył o podium, ale już po dwóch okrążeniach na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Wypadek w ostatnim zakręcie zmusił organizatorów do ściągnięcia całej stawki do alei serwisowej, a następnie wznowienia rywalizacji po lotnym starcie.

Na zakończenie sezonu GP3 Artur Janosz rusza na Bliski Wschód

Polski kierowca włoskiej ekipy Trident do restartu przystępował na piątym miejscu, ale z powodu problemów z podsterownością spadł na czternastą pozycję. Na ostatnim okrążeniu 22-letni debiutant odzyskał dwie lokaty i finiszował jako dwunasty, ale tym razem nie wywalczył punków do klasyfikacji generalnej, w której zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 19 oczek. Sobotni wyścig w Bahrajnie wygrał zespołowy kolega Artura, lider tabeli, Włoch Luca Ghiotto.

Już za tydzień kierowców GP3 czekają wyścigi dziewiątej i ostatniej rundy, które odbędą się na torze Yas Marina podczas Grand Prix Abu Zabi Formuły 1. Artur Janosz właśnie tam po raz pierwszy testował rok temu bolid GP3, dlatego liczy na solidne zakończenie sezonu.