PGNiG Superliga Kobiet: Start ograł AZS Łączpol

Piłka ręczna

W spotkaniu 11. kolejki PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy potwierdziły dobrą dyspozycję prezentowaną w obecnym sezonie i już w pierwszej połowie wypracowały sobie zdecydowaną przewagę.

Przyjezdne jedynie w początkowych fragmentach spotkania nawiązały walkę z ekipą z Elbląga. Po trafieniu Patrycji Ciury szczypiornistki AZS Łączpol remisowały z gospodyniami 4:4. W kolejnych minutach inicjatywę przejęły gospodynie, które dzięki skutecznej grze i dobrej postawie obrony i bramkarki Sołomiji Szywerskiej z minuty na minutę powiększały przewagę. Skuteczny rzut Joanny Wagi w 27. minucie ustalił wynik pierwszej połowy na 20:12.

LM piłkarek ręcznych: Porażka MKS Selgrosu

W drugiej części gry gospodynie kontrolowały sytuację. Efektowny rzut Joanny Wagi na cztery minuty przed końcem gry przyniósł im trzydziestą bramkę (30:22), a wynik spotkania kilka sekund przed końcem gry na 32:23 ustaliła Aleksandra Dankowska. Szczypiornistki Startu Elbląg wygrały zdecydowanie, bez większych kłopotów i potwierdziły, że miejsce w czołówce ligowej stawki nie jest przypadkiem. Po rundzie jesiennej PGNiG Superligi podopieczne Andrzeja Niewrzawy zajmują miejsce w czołowej trójce ekstraklasy, mając jednakowy bilans 19 punktów z Selgrosem Lublin i Pogonią Baltica Szczecin.

Start Elbląg - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:23 (20:12)

Najwięcej bramek: dla Startu - Sylwia Lisewska 8, Aleksandra Jędrzejczyk 7, Ewa Andrzejewska 5; dla AZS - Katarzyna Skonieczna 6, Katarzyna Pasternak, Monika Stachowska, Patrycja Ciura i Marta Tomczyk - po 3.