Szósty gol Milika w Eredivisie! (WIDEO)

Arkadiusz Milik strzelił szóstego gola w Eredivisie w tym sezonie. Polak pomógł Ajaksowi w zwycięstwie z Cambuur 5:1.

Ajax teoretycznie nie miał trudnego zadania, gdyż do Amsterdamu przyjechało Cambuur, które w dwunastu meczach nie wygrało ani razu. W miarę szybko, bo w 25. minucie, gola strzelił Joel Veltman. Wszystko szło po mysli gospodarzy, ale trwało to zaledwie kilkadziesiąt sekund, gdyż wyrównał Sander van de Streek. Na szczęście Ajax miał Milika. Polak wykorzystał świetne dośrodkowanie Nemanji Gudelja z rzutu rożnego, wyskoczył najwyżej i zdobył ważną bramkę na 2:1.

Zamieszki w Atenach! Mecz Panathinaikos - Olympiakos odwołany (WIDEO)

Jeszcze przed przerwą emocje się skończyły, gdyż dwie bramki dołożył Davy Klaassen. Po przerwie wynik ustalił Amin Younes. Milik ma za sobą udane kilka dni. Najpierw w towarzyskim meczu z Czechami zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty, a teraz zdobył kluczową bramkę w meczu ligowym. Oby taką formę utrzymał przez długi czas. Na ławce rezerwowych gości cały mecz spędził Sebastian Steblecki.

Ajax - Cambuur 5:1 (4:1)

Bramki: Veltman 25, Milik 29, Klaassen 38, 45, Younes 61 - van de Streek 27.

Ajax: Cillessen - Tete, Veltman, Riedewald, Dijks - Klaassen, Gudelj (79 Heitinga), Serero (52 Schone) - Younes, Milik, Fischer (64 Cerny).

Cambuur: Nienhuis - Anderson (53  Rosheuvel), Dammers, Heerings, Peersman (64 Janzen) - Alvangera, Bakker, van de Streek - Narsingh (75 Masek),  Barto, Byrne.