IEM San Jose: TSM lepsze od Cloud9

Duńska formacja reprezentująca barwy Team SoloMid, po trzech mapach zwyciężyła w spotkaniu z Cloud9. Tym samym, Duńczycy już jutro zaprezentują się publiczności w półfinałach IEM San Jose.

Dupreeh i spółka rozpoczęli rywalizację z Cloud9 od de_overpass. Duńczycy szybko wypracowali sobie przewagę nad swoimi przeciwnikami, aby później stracić kilka ważnych rund, dzięki którym "do szatni" po pierwszej połowie spotkania, schodzili z jednopunktową przewagą (wynik 8-7 dla TSM - przyp. red.). Po zmianie stron, cajunb i spółka zdobywali kolejne rundy, kończąc pierwszą mapę wynikiem 16:11.

Po przerwie, rywalizacja przeniosła się na de_cache, gdzie od początku do końca oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie w wykonaniu obu zespołów. Amerykanie wykorzystali okazję do przedłużenia swojej szansy na awans, wygrywając wynikiem 16:14 i do wyłonienia kolejnego półfinalisty IEM San Jose potrzebne było rozegranie trzeciej, decydującej mapy.

Na piaskach de_dust2 mieliśmy poznać zwycięzców tego spotkania. Dużo lepiej na kultowej mapie spisywali się gracze Team SoloMid, którzy skutecznie wykańczali swoich przeciwników. Szybkie rundy i zwycięstwo 16:5, zagwarantowało Duńczykom awans do półifnałów.