LM piłkarzy ręcznych: Zwycięstwo Vive

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce pokonali we własnej hali duński KIF Kolding Kopenhaga 33:31 (13:14) w meczu ósmej kolejki grupy „B” Ligi Mistrzów.

To nie było łatwe spotkanie dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Losy spotkania ważyły się niemal do końcowej syreny. Mimo problemów kadrowych i „krótkiej ławki” goście stanęli na wysokości zadania i byli blisko odebrania mistrzom Polski punktów. Wojnę nerwów w końcówce wygrało jednak Vive.

Pierwsze dwadzieścia minut niedzielnego meczu toczyło się w wolnym tempie. Po słabych pierwszych minutach gospodarze zaczęli budować przewagę nad zespołem z Danii. W dwudziestej minucie prowadzili już czterema bramkami (9:6). Wtedy przyspieszył KIF Kolding, który w ciągu ostatnich 10 minut pierwszej odsłony zdołał nie tylko nadrobić różnicę, ale objąć przez chwilę dwubramkowe prowadzenie (14:12). W trzydziestej minucie kontaktową bramkę dla Vive zdobył Grzegorz Tkaczyk. Do szatni zawodnicy zeszli przy stanie 14:13 dla gości.

Po zamianie stron ponad czterotysięczna publiczność w Hali Legionów była świadkiem wojny nerwów. Przez długie fragmenty wynik oscylował wokół remisu. Gospodarze, mimo lepszej gry w ataku, popełniali sporo błędów w obronie. Bezlitośnie wykorzystywał je m.in. zdobywca 10 (!) bramek Bo Spellerberg oraz doskonale spisujący się w ostatnim kwadransie Torsten Laen. Z kolei siłą Vive był świetnie dysponowany bramkarz Sławomir Szmal, zmieniony w drugiej połowie przez Marina Sego oraz Karol Bielecki, którego rzuty z dystansu kilkakrotnie zaskoczyły legendarnego Kaspera Hvidta. Dobry występ zanotował także Michał Jurecki, który popisał się kilkoma widowiskowymi akcjami zakończonymi zdobyciem sześciu bramek.

O zwycięstwie mistrzów Polski zadecydowały ostatnie trzy minuty meczu. Kieleccy szczypiorniści do końca zachowali zimną krew i zdołali złamać długo funkcjonujący schemat spotkania „bramka za bramkę”. Ostatecznie zwyciężyli 33:31, zdobywając kolejne i bardzo cenne dwa punkty.

Vive Tauron Kielce – KIF Kolding Kopenhaga 33:31 (13:14)

Vive: Sławomir Szmal, – Michał Jurecki 6, Grzegorz Tkaczyk 1, Tobias Reichmann , Piotr Chrapkowski , Mareusz Kus 1, Julen Aginagalde 3, Karol Bielecki 8, Mateusz Jachlewski 3, Manuel Strlek 1, Krzysztof Lijewski 4, Denis Buntic 3, Ivan Cupic 3.

KIF: Kasper Hvidt – Lukas Karlson 3, Torsten Laen 6, Lars Jorgensen 1, Lasse Andersson 6, Bo Spellerberg 10, Magnus Landin Jacobsen 1, Cyril Viudes, Konstantin Igropulo 4.

Kary: Vive – 4 min. KIF- 8 min. Sędziowali: Ivan Pavicevic i Milos Raznatovic (Czarnogóra) Widzów: 4 200.