PGNiG Superliga: Osłabiony Śląsk poległ w Legionowie

Piłka ręczna

W spotkaniu 12. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn piłkarze ręczni KPR RC Legionowo wygrali ze Śląskiem Wrocław. Goście pojawili się w Legionowie w mocno okrojonym składzie i choć walczyli ambitnie i w pierwszej połowie dotrzymywali kroku rywalom, wyraźnie przegrali.

Szczypiorniści Śląska Wrocław przyjechali do Legionowa poważnie osłabieni. Kontrakt z klubem rozwiązali trzej czołowi zawodnicy: Djordje Golubović, Janja Vojvodić oraz Igor Żabić. Ekipa z Wrocławia w okrojonym składzie nie dała rady gospodarzom.

W pierwszej części gry podopieczni Piotra Przybeckiego dzielnie walczyli z gospodarzami. Mimo, że ekipa z Legionowa zaczęła spotkanie od zdecydowanej przewagi (3:0, 8:5), wrocławianie zdołali odrobić straty. Po trafieniu Bartosza Witkowskiego było 9:9, a rzut Bartosza Wróblewskiego dał nawet gościom chwilowe prowadzenie (10:11). Michał Prątnicki ustalił wynik po trzydziestu minutach na 11:11.

Druga połowa miała jednostronne oblicze. Samobójcza taktyka wrocławian polegająca na zdjęciu bramkarza okazała się niewypałem. Gospodarze niemiłosiernie kontrowali rywali i od stanu 12:12 doprowadzili do 21:13, zdobywając bramki nawet rzutami z własnej połowy. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 30:23.

Pogrążony w kłopotach Śląsk ugrzązł w strefie spadkowej PGNiG Superligi, ekipa z Legionowa zrobiła duży krok w walce o play-off.

KPR RC Legionowo - Śląsk Wrocław 30:23 (11:11)

Najwięcej bramek: dla KPR - Kamil Ciok 8, Michał Prątnicki 5, Paweł Gawęcki 5; dla Śląska - Łukasz Białaszek 9, Michał Adamusek 3, Bartosz Wróblewski 3.