Polacy za granicą: Kadrowicze Nawałki strzelają. Ważne bramki Milika, Rybusa i Grosickiego

Polscy piłkarze wrócili do swoich klubów po przerwie reprezentacyjnej i od razu dali o sobie znać. „Samobója" strzelił Eugen Polanski, zaś do właściwej bramki trafiali: Artur Sobiech, Arkadiusz Milik, Kamil Grosicki, Maciej Rybus oraz Adrian Mierzejewski. Oto podsumowanie wyczynów naszych zawodników za granicą.

ANGLIA

Artur Boruc (Bournemouth) – poza kadrą w meczu z Swansea (2:2)
Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w meczu z Bournemouth (2:2)
Marcin Wasilewski (Leicester City) – poza kadrą w meczu z Newcastle United (3:0)
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) – cały mecz z Wolverhampton na ławce rezerwowych (2:2)
Piotr Malarczyk (Ipswich Town) – cały mecz z Wolverhampton na ławce rezerwowych (2:2)
Tomasz Kuszczak (Birmingham City) – 90 minut w meczu z Charlton Athletic (0:1)

Samobójczy gol Polanskiego, porażka Hoffenheim

ARABIA SAUDYJSKA

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – 32 minuty i bramka w meczu z Al Taawon (3:3). Mierzejewski opuścił boisko z powodu kontuzji
Łukasz Gikiewicz (Al Wehda Mecca) – 73 minuty w meczu z Al Fateh (0:2)

BELGIA

Rafał Wolski (KV Mechelen) – cały mecz z KV Oostende na ławce rezerwowych (2:1)
Filip Starzyński (Lokeren) – mecz z Anderlechtem został odwołany

CHINY
Mateusz Zachara (Henan Jianye) – Super Liga zakończyła swoje rozgrywki. Drużyna Henan Jianye zakończyła sezon na piątym miejscu

CYPR

Adam Marciniak (AEK Larnaca) – cały mecz z Ayia Napa na ławce rezerwowych (3:1)
Mateusz Tadul (AEK Larnaca) – poza kadrą  w meczu z Ayia Napa (3:1)
Mateusz Piątkowski (APOEL) – 45 minut w meczu z Anorthosisem (0:2)

FRANCJA

Kamil Grosicki (Rennes) – 23 minuty i bramka w meczu z Bordeaux (2:2)

HISZPANIA

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – 90 minut z Realem Sociedad (0:2)
Cezary Wilk (Real Zaragoza) – poza kadrą w meczu z Alcorcón (0:1)

HOLANDIA

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – 90 minut i bramka w meczu z Cambuur (5:1)
Sebastian Steblecki (Cambuur) – cały mecz z Ajaxem na ławce rezerwowych (1:5)
Filip Kurto (Excelsior Rotterdam) – cały mecz z Heraclesem na ławce rezerwowych (0:0)
Wojciech Golla (NEC Nijmegen) – 90 minut w meczu z Utrechtem ( 1:0)

NIEMCY

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut w meczu z Schalke 04 (3:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 45 minut w meczu z Hamburger SV (1:3)
Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – poza kadrą, z powodu grypy żołądkowej, w meczu z Augsburgiem (0:4)
Paweł Olkowski (1.FC Koeln) – cały mecz z FSV Mainz na ławce rezerwowych (0:0)
Artur Sobiech (Hannover 96) – 90 minut i bramka w meczu z Borussią M'gladbach (1:2)
Eugen Polanski (Hoffenheim) – 90 minut bramka samobójcza i żółta kartka w meczu z Herthą Berlin (0:1)
Łukasz Załuska (SV Darmstadt) – cały mecz z FC Ingolstadt  na ławce rezerwowych (1:3)
Sebastian Boenisch (Leverkusen) – cały mecz z Eintrachtem Frankfurt na ławce rezerwowych (3:1)
Rafał Gikiewicz (Eintracht Brunszwik) – mecz z FC Nürnberg w poniedziałek o 20.15
Adam Matuszczyk (Eintracht Brunszwik) – mecz z FC Nürnberg w poniedziałek o 20.15
Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – 79 minut w meczu z  FSV Frankfurt  (1:1)
Mateusz Klich (Kaiserslautern) – 60 minut w meczu z FSV Frankfurt  (1:1)
Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – 90 minut w meczu z Karlsruher SC (3:1)
Piotr Ćwielong (Bochum) – poza kadrą w meczu z Unionem Berlin (1:1)
Waldemar Sobota (St. Pauli) – 90 minut i żółta kartka w meczu z TSV 1860 Monachium (0:2)

PORTUGALIA

Paweł Kieszek (Estoril) – poza kadrą w meczu z Caldas (1:0)

ROSJA

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – cały mecz ze Spartakiem Moskwa na ławce rezerwowych (2:3)
Maciej Rybus (Terek Grozny) – 22 minuty i bramka w meczu z Kubaniem Krasnodar (2:2)
Marcin Komorowski (Terek Grozny) – poza kadrą w meczu z Kubaniem Krasnodar (2:2)
Janusz Gol (Amkar) – 90 minut w meczu Rubinem Kazań (1:2)

RUMUNIA

Paweł Golański (ASA Targu Mures) – cały mecz z Viitorul na ławce rezerwowych (2:2)

SZKOCJA

Błażej Augustyn (Heart of Midlothian) –90 minut w meczu z Dundee FC  (1:1)
Michał Szromnik (Dundee United) – 90 minut w meczu Saint Johnstone (1:2)

TURCJA

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – 90 minut w meczu z Caykur Rizespor (0:1)
Patryk Tuszyński (Çaykur Rizespor) – 9 minut w meczu z Osmanlispor (1:0)

UKRAINA

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – 12 minut w meczu z Olipmikiem Donieck (3:0)

WŁOCHY

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w meczu z Bolognią (2:2)
Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – poza kadrą, z powodu kontuzji, w meczu z Empoli (2:2)
Kamil Glik (Torino) – 90 minut w meczu z Atalantą (1:0)
Kamil Wilczek (Carpi FC) – cały mecz z Chievo Verona na ławce rezerwowych (1:2)
Paweł Wszołek (Hellas Werona) – 21 minut w meczu z Napoli (0:2)
Piotr Zieliński (Empoli) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Fiorentiną (2:2)
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w meczu z Fiorentiną (2:2)