Polak bohaterem meczu ligi hiszpańskiej

Adam Waczyński był czołowym strzelcem Rio Natura Obradoiro Santiago de Compostela w zwycięskim meczu 7. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy z Movistar Estudiantes Madryt 73:71. Zdobył 17 pkt, tak jak Irlandczyk Donnie McGrath, i miał cztery zbiórki.

Polak uzyskał najwyższy wskaźnik efektywności ze wszystkich uczestników spotkania (pod uwagę brane są poszczególne elementy gry) - zgromadził 18 pkt. W 27 minut trafił pięć z siedmiu rzutów za dwa punkty, jeden z trzech zza linii 6,75 m oraz wszystkie cztery wolne. Zebrał trzy piłki w obronie i jedną w ataku.

Dobra postawa Gortata. Trzecie z rzędu zwycięstwo Wizards

To czwarta wygrana w sezonie zespołu z Santiago de Compostela, który zajmuje siódme miejsce w tabeli ACB. Po siedmiu kolejkach Waczyński jest piątym strzelcem najsilniejszej ligi w Europie ze średnią 15,4 pkt.

Dobre spotkanie w UCAM Murcia rozegrał Thomas Kelati, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z ICL Manresa 69:77. Były reprezentant Polski przebywał na parkiecie najdłużej spośród zawodników UCAM - 30 minut i był drugim strzelcem zespołu - 11 pkt. Miał też trzy zbiórki, dwa przechwyty oraz asystę. Była to piąta porażka ekipy z Murcii.