Samobójczy gol Polanskiego, porażka Hoffenheim

Eugen Polanski, 19-krotny reprezentant Polski, zaliczył samobójcze trafienie, które przesądziło o wyjazdowej porażce Hoffenheim z Herthą Berlin 0:1 w 13. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Jego zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu toczyła się w zimowych warunkach, zawodnikom przeszkadzał padający śnieg.

Bayern pokonał Schalke, Lewandowski bez gola

Polanski rozegrał całe spotkanie, a pechowe trafienie zaliczył w 30. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego rywali trącił głową piłkę, która następnie odbiła się od słupka i wpadła tuż za linię bramkową.

Niedługo później doświadczony pomocnik został ukarany żółtą kartką. Piłkarze Hoffenheim, którzy w obecnym sezonie odnieśli tylko jedno zwycięstwo, mają osiem punktów.

Dzień wcześniej bramkę dla Hannoveru 96 zdobył Artur Sobiech. Jego zespół przegrał jednak ma wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:2 i zajmuje 15. miejsce - pierwsze bezpieczne (11 pkt). To trzecie trafienie Polaka w tym sezonie.

Tym razem gola nie strzelił natomiast napastnik Bayernu Robert Lewandowski, co kosztowało go spadek na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców (14 bramek, Pierre-Emerick Aubameyang ma 15 trafień).

Monachijczycy i tak wygrali jednak na wyjeździe z Schalke Gelsenkirchen 3:1, a do siatki zespołu gospodarzy trafili Austriak David Alaba, Hiszpan Javi Martinez oraz Thomas Mueller. Było to 12. zwycięstwo Bawarczyków w 13. meczu sezonu (37 pkt), co jest ich najlepszym początkiem w historii Bundesligi.

Mecze 13. kolejki poprzedziła minuta ciszy poświęcona ofiarom paryskich zamachów.