1 liga: skróty meczów 18. kolejki

To była świetna kolejka na pierwszoligowych boiskach. W dziewięciu meczach padło aż 28 bramek, co daje średnią 3,11 gola na jedno spotkanie. Swoich rywali gromili Dolcan Ząbki i Chrobry Głogów, a w ostatnich minutach potyczkach padło aż pięć trafień. Zakończyła się także dobra seria Rozwoju Katowice, który po trzech zwycięstwach z rzędu, w końcu przegrał.

Już w piątek byliśmy świadkami kapitalnych bramek czy też zwrotów akcji. Na pierwszy ogień poszli piłkarze Dolcanu Ząbki oraz Pogoni Siedlce. Zaczęło się niespodziewanie, bo od gola Mariusza Rybickiego dla gości. Później jednak trafiali tylko gospodarze. Do przerwy zdołali wyrównać, ale w drugiej połowie bez litości rozprawili się z przyjezdnymi, aplikując im pięć goli. Zwycięstwo 6:1 mogło zrobić naprawdę duże wrażenie. Kilkadziesiąt minut po zakończeniu tego spotkania do głosu doszli piłkarze w Bydgoszczy, gdzie Zawisza podejmował Arkę Gdynia. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzeni - w tym po kapitalnym trafieniu z rzutu wolnego autorstwa Marcusa da Silvy - lecz ostatecznie Kamil Drygas zapewnił punkt gospodarzom.

Dogrywka Cafe Futbol o sędziowaniu, Vanuatu i kursie forinta

W sobotę na największe słowa uznania zasłużył Chrobry Głogów, który rozbił MKS Kluczbork 5:1 oraz Maciej Górski, który skompletował hat-tricka. Wydawało się też, że Rozwój Katowice - po trzech wygranych z rzędu - nie przerwie swojej serii już w tej kolejce, gdyż na własnym stadionie gościł ostatnią w tabeli Olimpię Grudziądz. Niespodziewanie górą byli goście i po dwóch trafieniach Adama Banasiaka wywieźli cenne trzy punkty. Lepiej poszło innemu klubowi z Katowic - GKS w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zdobył bramkę na 1:0 w meczu z Wigrami Suwałki. Bohaterem został nie kto inny jak Grzegorz Goncerz.

W niedzielę 1 liga zaczęła z wysokiego "C", gdyż w Płocku doszło do meczu Wisła - Zagłębie Sosnowiec. Przyjezdni opromienieni wyeliminowaniem Cracovii z Pucharu Polski nie byli w stanie poradzić sobie z liderem tabeli. Do przerwy jeszcze remisowali, bo na bramkę Recy odpowiedział Grzegorz Fonfara, ale po przerwie strzelali tylko gospodarze. Najpierw trafił Mikołaj Lebedyński, później to samo zrobił Piotr Wlazło i trzy punkty pozostały w Płocku. W drugim spotkaniu tego dnia Chojniczanka pokonała Miedź Legnicę 1:0, zdobywając bramkę w 90 minucie.

Wyniki 18. kolejki:

Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów 0:2 (Klemenz 71, Michalski 78)
Dolcan Ząbki - Pogoń Siedlce 6:1 (Wiktorski 43, Kądzior 47, Gołębiewski 68, 79, Jakubik 70, Świerblewski 84 - Rybicki 22)
Rozwój Katowice - Olimpia Grudziądz 0:2 (Banasiak 76, 90+4)
Wigry Suwałki - GKS Katowice 0:1 (Goncerz 90+3)
Drutex-Bytovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (Jakobowski 45+1)
Chrobry Głogów - MKS Kluczbork 5:1 (Górski 15, 75, 80, Szczepaniak 82, Halambiec 90 - Niziołek 34)
Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (Reca 8, Lebedyński 46, Wlazło 81 - Fonfara 45+1)
Chojniczanka - Miedź Legnica 1:0 (Zawistowski 90)
Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 2:2 (Drygas 75 [rz.k.], 90+1 - Nalepa 25, 81)

Skróty wszystkich spotkań w załączonym materiale wideo!