Orlen Liga: Pewne zwycięstwo Polskiego Cukru Muszyny

Polski Cukier Muszynianka bez większych problemów pokonał na własnym parkiecie SK bank Legionovię Legionowo 3:0, pozwalając przyjezdnym na równą walkę tylko w drugiej partii. Z kolei trzeci set to już pogrom i pewne zwycięstwo do 15.

Choć w tabeli różnica między Polskim Cukrem Muszynianką a SK bankiem Legionovią Legionowo wynosiła tylko jedno miejsce, to faworytem poniedziałkowego meczu były gospodynie. Zwłaszcza że różnica pozycji to jedno, a wygrane oraz zdobyte punkty - to drugie. Siatkarki z Muszyny wygrały do tej pory cztery mecze, a przeciwniczki zaledwie jeden. Ponadto, na grę przyjezdnych mógł też wpływać fakt, że tytularny sponsor klubu ogłosił upadłość.

Siatkarz przeszedł... na stronę wroga. Perfekcyjna wystawa z niecodziennej pozycji (WIDEO)

Za zdobywanie punktów w Muszyniance zwykle odpowiada Adela Helic. Tak też było tym razem, gdyż po atakach tej zawodniczki gospodynie osiągnęły kilkupunktowe prowadzenie. Nie oznaczało to jednak tego, że gra ofensywna była uzależniona od jednej siatkarki. Często atakowała Anna Grejman, a największe strzelby przyjezdnych bardzo często się myliły. To było szybko wykorzystywane przez podopieczne Bogdana Serwińskiego, które wygrały pierwszą partię 25:19. Drugi set niespodziewanie zaczął się od prowadzenia Legionovii.

Po pierwszej przerwie technicznej Muszynianka wyrównała, więc do końca toczyła się walka niemal punkt za punkt. W końcówce sprawy w swoje ręce wzięła Helic, która zdobyła kilka punktów z rzędu i zapewniła swojej drużynie zwycięstwo 25:22. Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando gospodyń, które zdobyły siedem punktów z rzędu. W zespole przyjezdnych kulało przyjęcie - niemal każda zagrywka sprawiała ogromne problemy przyjmującym, co tylko napędzało gospodynie. Z każdą minutą wynik tylko się zwiększał. Ostatecznie skończyło się 25:15.

Muszynianka po tym zwycięstwie zbliżyła się do siódmego w tabeli PPTS-u Piła.

Polski Cukier Muszynianka - SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 25:22, 25:15)