Liga Mistrzów: Gol Lewandowskiego i sześciopak Szczęsnego

Trafienie Roberta Lewandowskiego w meczu z Olympiakosem Pireus, rozstrzelany przez superBarcelonę Wojciech Szczęsny i szalony mecz w Lyonie – emocji w spotkaniach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów nie brakowało. Łącznie oglądaliśmy dziś aż 27 bramek!

W ośmiu meczach 5. kolejki Ligi Mistrzów zobaczyliśmy istny grad bramek. Aż siedem z 27 trafień obejrzeli kibice w Barcelonie, gdzie gwiazdy Dumy Katalonii rozstrzelały Wojciecha Szczęsnego i AS Romę 6:1. Polski bramkarz obronił nawet rzut karny, ale przy fantastycznych uderzeniach Leo Messiego, Luisa Suareza i reszty gwiazd Barcy nie miał wiele do powiedzenia. W drugim meczu grupy E BATE Borysów zremisowało z Bayerem Leverkusen 1:1. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Sebastian Boenisch.

Wtopa Casillasa. Najlepszy bramkarz w historii? (WIDEO)

Aż siedem bramek (choć łącznie) padło w meczach grupy F: Bayern Monachium pokonał Olimpiakos Pireus 4:0 (gola strzelił także Robert Lewandowski, który na murawie przebywał do 56 min., kiedy zmienił go Mehdi Benatia). W drugim meczu Arsenal bez większych problemów rozbił Dinamo Zagrzeb 3:0.

Niezwykle zacięty pojedynek miał miejsce w Porto, gdzie Dynamo Kijów niespodziewanie ograło faworyta 2:0. W drugiej połowie na murawie pojawił się reprezentant Polski Łukasz Teodorczyk, który rozegrał pięć minut. W Hajfie, gdzie swoje spotkanie rozegrało Maccabi Tel Awiw, Chelsea zdobyła cztery bramki. Dodatkowo z boiska wyleciał za czerwoną kartkę lider Maccabi, a były piłkarz londyńskiego klubu Tal Ben Haim. Szóstego gola z rzutu wolnego w tym sezonie strzelił za to Willian.

W grupie H lider Zienit Sankt Petersburg pokonał wicelidera Valencię 2:0. Niezwykłe emocje mieliśmy także w meczu Olympique Lyon z Gent. Zwycięska bramka dla Belgów padła dosłownie w ostatniej sekundzie spotkania, a jej autorem był rezerwowy Kafoumba Coulibaly.

Oto komplet wyników:

FC Barcelona – AS Roma 6:1 (Suarez 15, 44, Messi 18, 60, Pique 56, Adriano 77 - Dzeko 90+1)
BATE Borysów  - TSV Bayer 04 Leverkusen 1:1 (Gordejchuk 2 - Mehmedi 68)
Bayern Monachium – Olympiakos Pireus 4:0 (Costa 8, Lewandowski 16, Mueller 20, Coman 69)
Arsenal – Dinamo Zagrzeb 3:0 (Ozil 29, Alexis 33, 69)
FC Porto – Dynamo Kijów 0:2 (Yarmolenko 35 [rz.k.], Gonzalez 64)
Maccabi Tel Awiw - Chelsea 0:4 (Cahill 20, Willian 73, Oscar 77, Zouma 90+1)
Zienit Sankt Petersburg  - València CF 2:0 (Shatov 15, Dzyuba 74)
Olympique Lyon – Gent 1:2 (Ferri 7 - Milicevic 32, Coulibaly 90+5)