Liga Mistrzyń: Atomówki rozgromiły wicemistrzynie Włoch!

W spotkaniu trzeciej kolejki grupy B Ligi Mistrzyń siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot zdecydowanie wygrały z Igor Gorgonzolą Novara 3:0. Był to niezwykle istotny mecz dla układu tabeli, a tak zdecydowane zwycięstwo Atomówek (w każdym z setów rywalki ugrały po 21 punktów), to spora niespodzianka.

Obie drużyny miały na swoim koncie po trzy punkty za zwycięstwa po 3:0 nad słoweńskim Calcit Lublana. Obie uległy VakıfBankowi Stambuł: wicemistrzynie Włoch 1:3 na wyjeździe, zaś wicemistrzynie Polski 0:3 we własnej hali. Naszpikowana gwiazdami drużyna ze stolicy Turcji - trzecia ekipa poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń wydaje się być poza zasięgiem rywalek w grupie B. Oznacza to, że siatkarki z Sopotu z zespołem Igor Gorgonzola będą toczyć walkę o drugą lokatę w tabeli. Atomówki przystąpiły do meczu bez kontuzjowanej Brittnee Cooper.

Chemik i Impel lecą na podbój Turcji

O sukcesie sopocianek w premierowej odsłonie przesądziła znakomita końcówka seta. Przyjezdne dobrze rozpoczęły tę partię (1:3, 7:8), a w środkowej części seta przewagę wypracowały sobie siatkarki z Sopotu (13:10). Włoszki odrobiły straty przed drugą przerwą i przez dłuższy czas oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip (14:14, 17:17, 21:21). Końcówka była jednak popisem gospodyń, które wygrały cztery kluczowe akcję. Wynik seta na 25:21 ustaliła Katarzyna Zaroślińska skutecznym atakiem z prawego skrzydła po prostej.

Początek drugiej partii to nokautująca przewaga Atomówek (4:1, 8:3). Przyjezdne goniły wynik, przez moment były blisko wyrównania (12;10), ale sopocianki znów odskoczyły i na drugiej przerwie prowadziły już 16:12 po kolejnym skutecznym ataku znakomicie dziś dysponowanej Katarzyny Zaroślińskiej. W końcówce seta nadal znakomicie funkcjonował blok gospodyń; wsparty dobrą zagrywką pozwalał sopociankom utrzymać dystans. Właśnie po bloku Mai Tokarskiej odskoczyły rywalkom na pięć oczek (19:14). Przestrzelona zagrywka Włoszek dała sopociankom piłkę setową (24:20), wykorzystaną za drugim podejściem po skutecznym ataku Klaudii Kaczorowskiej.

Trzeci set to słabsza postawa Atomówek na początku (4:6, 6:8). Gospodynie wyrównały w środkowej części seta (11:11), a w kolejnej akcji wyszły na prowadzenie po ataku Danicy Radenković. Po kolejnym skutecznym bloku sopocianki miały dwa oczka zaliczki na drugiej przerwie, a w końcówce nie pozwoliły rywalkom na przedłużenie meczu. Nadal skutecznie ustawiały blok i utrzymywały dobrą zagrywkę (as serwisowy Mai Tokarskiej - 20:17). Maja Tokarska skutecznym blokiem dała Atomówkom piłkę meczową, przyjezdne zdołały co prawda - po raz trzeci w tym meczu - zdobyć 21. punkt, ale już w kolejnej akcji skuteczny atak Klaudii Kaczorowskiej zakończył mecz.

W drugim spotkaniu grupy B Calcit zmierzy się w czwartek w Lublanie z VakifBankiem Stambuł.

PGE Atom Trefl Sopot - Igor Gorgonzola Novara 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

PGE Atom Trefl: Maja Tokarska (9), Maret Balkestein-Grothues (10), Zuzanna Efimienko (9), Danica Radenković (4), Klaudia Kaczorowska (3), Katarzyna Zaroślińska (19), Agata Durajczyk (libero).