Liga Mistrzyń: Impel przegrał w Stambule

W spotkaniu trzeciej kolejki grupy E Ligi Mistrzyń siatkarki Fenerbahce Grundig Stambuł wygrały z Impelem Wrocław 3:0. W pierwszych dwóch setach gospodynie rozgromiły ekipę trenera Nicoli Negro, w trzecim wrocławianki zdołały nawiązać walkę, ale przegrały rywalizację na przewagi.

Siatkarki Fenerbahçe Grundig Stambuł w poprzednich spotkaniach odniosły dwa zwycięstwa: po pokonaniu 3:1 Dresdner SC, straciły punkt w starciu z Telekomem Baku. Turczynki zajmowały pozycję lidera grupy E Ligi Mistrzyń, wyprzedzając ekipę Impela. Podopieczne trenera Nicoli Negro traciły do rywalek jeden punkt, w poprzednich grach uległy 2:3 ekipie z Drezna i odniosły zwycięstwo 3:0 w stolicy Azerbejdżanu. Barwy tureckiej drużyny reprezentowała przed laty Katarzyna Skowrońska-Dolata (2010-11), a obecnie w składzie jest była reprezentantka Polski Katarzyna Skorupa.

Blok Ekipa z Sopotu! (WIDEO)

Turczynki były faworytkami tego starcia, co udowadniały na parkiecie już od pierwszych piłek premierowej odsłony (5:1), a na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:2 - po skutecznym ataku z lewego skrzydła Kim Yeon-Koung. Skuteczna gra Koreanki pozwalała gospodyniom powiększać przewagę (12:4), a Polki jedynie w pojedynczych akcjach były w stanie nawiązać walkę. Druga przerwa to już wynik 16:8, po skutecznym bloku gospodyń. W końcówce Turczynki bez większych kłopotów zmierzały do sukcesu, pewnie wygrywając 25:13. Druga odsłona to jeszcze większa przewaga gospodyń i bezradność siatkarek z Wrocławia, które jedynie na początku seta były w stanie nawiązać walkę (8:6). Problemy z przyjęciem, brak skuteczności w ofensywie w ekipie Impela sprawiły, że w kolejnych akcjach na parkiecie istniała tylko jedna drużyna. Po kolejnym skutecznym ataku Kim Yeon-Koung gospodynie prowadziły już 20:9. Seria skutecznych bloków jeszcze powiększyła dystans, a as serwisowy koreańskiej przyjmującej ustalił wynik tej partii na 25:10.

Początek trzeciej odsłony to zaskakujący zwrot akcji. Role się odwróciły i to drużyna z Polski, dzięki trudnej zagrywce szybko uzyskała znaczącą przewagę (0:3, 1:7). W środkowej części seta przyjezdne utrzymywały przewagę, miały sześć oczek zaliczki na drugiej przerwie, po skutecznym ataku Kristin Hildebrand. Gospodynie goniły wynik i dopięły swego w samej końcówce seta (23:23). Co prawda Carolina Costagrande dała Impelowi piłkę setową w kolejnej akcji, ale trzy kolejne piłki padły już łupem gospodyń. Spotkanie zakończył skuteczny atak Kim Yeon-Koung.

Fenerbahce Grundig Stambuł - Impel Wrocław 3:0 (25:13, 25:10, 26:24)

Fenerbahce Grunding: Lucia Bosetti, Christa Dietzen, Brankica Mihajlovic, Yeon-Koung Kim, Eda Erdem Dundar, Katarzyna Skorupa – Merve Dalbeler Seniye (libero) – Polen Uslupehlivan, Ezgi Dilik, Seyma Ercan.

Impel: Kristin Hildebrand, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Karolina Costagrande, Monika Ptak, Milena Radecka – Lenka Dur (libero) – Andrea Kossanyiova, Karolina Piśla, Aleksandra Sikorska, Joanna Kaczor.