- Turniej kwalifikacyjny odbędzie się bez żadnych zmian na ten moment. On będzie organizowany zgodnie z planem przez CEV. Turcja już opłaciła prawo do organizacji turnieju. Nie będzie problemów z zapewnieniem bezpieczeństwa. Będziemy tam tak, jak planowaliśmy – powiedział menedżer żeńskiej reprezentacji Rosji Władisław Fadajew.

 

Liga Mistrzów siatkarzy: Rosyjskie kluby nie chcą grać w Turcji!

 

Same siatkarki nie palą się do podróży do Turcji. - To niebezpieczne i przerażające. Turniej powinien zostać przeniesiony w inne miejsce, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim sportowcom. Mam nadzieję, że europejska federacja podejmie odpowiednie kroki – stwierdziła wcześniej Natalia Obmoczajewa.

 

- Oczywiście, że mamy obawy i nie wiemy, czy opłaca się nam podejmować takie ryzyko. Wiem, że wszystkie koleżanki z kadry myślą podobnie – zauważyła z kolei Jekaterina Kosianenko.

 

Turniej kwalifikacyjny w Ankarze odbędzie się w dniach 4-9 stycznia 2016 roku. Rosjanki zagrają w grupie B. Ich rywalkami będą Belgijki, Polki i Włoszki.

 

Tureckie F-16 zestrzeliły rosyjskiego Su-24 we wtorek w nad granicą turecko-syryjskiej. Bombowiec rozbił się w syryjskiej prowincji Latakia, gdzie toczą się walki sił prorządowych i rebeliantów.