El. Euro 2017 kobiet: Polki pewnie ogrywają Mołdawię

Reprezentacja Polski kobiet pokonała w Orhei w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2017 Mołdawię 3:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobyły Ewa Pajor, Katarzyna Daleszczyk i Dominika Grabowska. Rzutu karnego nie wykorzystała Natalia Pakulska.

Polki batalię o występ na Euro 2017, które odbędzie się w Holandii, rozpoczęły od porażki ze Szwecją (0:3) i zwycięstwa ze Słowacją (2:0). W piątek zawodniczki trenera Wojciecha Basiuka wygrały 3:1 z Mołdawią.

Cafe Futbol: Piękna strona futbolu z Konina

Reprezentantki Polski zgodnie z oczekiwaniami dominowały od początku. To one prowadziły grę i stwarzały sobie lepsze okazje. Tylko w pierwszej połowie nasze zawodniczki miały co najmniej trzy dobre okazje na zdobycie bramki. Defensywę Mołdawii najczęściej nękały, choć bezskutecznie, Ewa Pajor i Aleksandra Sikora. Dodatkowo w 40 min. biało-czerwone miały rzut karny, którego nie wykorzystała obchodząca w piątek 24 urodziny Natalia Pakulska (jej strzał obroniła mołdawska bramkarka Anna Zatuşevscaia).

Gole padły dopiero po przerwie. W 57. min. po podaniu Natalii Chudzik w „szesnastce” świetnie odnalazła się Ewa Pajor. Piłkarka Wolfsburga co prawda najpierw nie trafiła w piłkę, ale po chwili naprawiła swój błąd i z kilku metrów skierowała futbolówkę do bramki Mołdawii. Sześć minut później Polska prowadziła już 2:0! Bramkę zdobyła Katarzyna Daleszczyk.

W drugiej połowie podopieczne trenera Wojciecha Basiuka często próbowały uderzeń sprzed pola karnego, ale albo górą była mołdawska bramkarka, albo piłkę wybijały obrończynie rywalek. Udało się dopiero w 81 min. Precyzyjnym strzałem popisała się zaledwie 16-letnia Dominika Grabowska. W 93 min. Mołdawianki zaliczyły honorowe trafienie. W samo okienko polskiej bramki huknęła Ludmila Andone, która ustaliła wynik piątkowego spotkania.

Mołdawia - Polska 1:3 (0:0)

Bramki: Andone 90 - Pajor 56, Daleszczyk 63, Grabowska 81

Mołdawia: Ana Zatușevscaia - Diana Loghin, Natalia Munteanu, Elena Porojniuc, Dumitrița Prisăcari - Cristina Cerescu, Ludmila Andone, Ludmila Caraman (82. Violeta Mițul), Claudia Chiper (88. Alexandra Bocancea), Nadejda Colesnicenco (69. Evghenia Miron) - Carolina Țabur

Polska: Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Hanna Konsek, Marta Mika, Natalia Chudzik (82. Sofia Gonzales) - Anna Rędzia (25. Dominika Grabowska), Natalia Pakulska, Paulina Dudek, Katarzyna Daleszczyk, Martyna Wiankowska - Ewa Pajor (77. Anna Zapała)

Żółte kartki: Țabur, Munteanu