Pewna wygrana Skry w Bydgoszczy

Skra Bełchatów pokonała w trzech setach Łuczniczkę Bydgoszcz i awansowała na pozycję lider Plusligi. Pierwsza partia była najbardziej wyrównana. Bydgoszczanie byli bardzo bliscy wygranej, ale ostatecznie to bełchatowianie triumfowali 28:26. Kolejne dwie odsłony również padły łupem gości, kolejno 25:21 i 25:22.

Pierwszy set w hali łuczniczka przyniósł wielkie emocje – bydgoszczanie walczyli jak równy z równym. Kluczowa była sama końcówka, w której Łuczniczka prowadziła już 24:22, by nie wykorzystać piłki setowej (zablokowany został Kevin Klinkenberg). PGE Skra wyrównała dzięki kapitalnym zagrywkom Mariusza Wlazłego. Ostatnią akcję wykończył Facundo Conte. Warto zauważyć, że pierwszy raz w tym sezonie w pierwszym składzie bełchatowian pojawił się Michał Winiarski.

"Aż tu się zakręcił wąsik Andrzejowi", czyli kuriozalny punkt Wrony!

Drugi set to większa kontrola brązowych medalistów poprzedniego sezonu. Słabiej prezentującego się Michała Ruciaka zastąpił Dawid Murek, lecz ta zmiana nie wystarczyła. Bydgoszczanie zerwali się do odrabiania strat w końcówce, jednak to było za mało. Bardzo słabo prezentował się w odbiorze zagrywki libero Tomasz Bonisławski, który w dwóch setach aż siedem razy bezpośrednio oddawał punkt rywalom! PGE Skra spokojnie kontrolowała przebieg tego seta, który nie stał na najwyższym poziomie.

W trzecim secie bełchatowianie grali spokojnie, a najbardziej rozgrzewający moment, gdy na krzesełka kar powędrowali statystyk Łuczniczki Robert Kaźmierczak i trener przygotowania fizycznego PGE Skry Daniel Lecouna – obaj mieli do siebie wielkie pretensje, a sędziowie uznali, że w ich zachowaniu było zbyt wiele agresji, więc zostali odesłani na ławkę kar do końca seta. Jak się okazało, obaj nie wrócili już na boisko, bo trzeci set był ostatnim w tym meczu. W samej końcówce w kluczowych momentach skuteczny był Mariusz Wlazły, który otrzymał nagrodę MVP meczu.

Łuczniczka Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 (26:28, 21:25, 22:25)

Łuczniczka Bydgoszcz: Murilo Radke, Kevin Klinkenberg, Jan Nowakowski, Bartosz Krzysiek, Michał Ruciak, Wojciech Jurkiewicz - Tomasz Bonisławski (libero) - Nikodem Wolański, Dawid Murek

PGE Skra Bełchatów: Michał Winiarski, Karol Kłos, Nicolas Uriarte, Facundo Conte, Andrzej Wrona, Mariusz Wlazły - Robert Milczarek (libero) - Mariusz Marcyniak, Marcel Gromadowski, Marcin Janusz