Puchar Davisa: Remis po pierwszym dniu finału w Gandawie

Belgia remisuje z Wielką Brytanią 1:1 po pierwszym dniu rozgrywanego w Gandawie finału tenisowych rozgrywek o Puchar Davisa. Punkt dla gospodarzy zdobył zajmujący 16. miejsce w rankingu ATP David Goffin, pokonując dopiero po pięciu setach Kyle'a Edmunda (100. ATP). Wyrównał Andy Murray (2.), który nie stracił seta w starciu ze znacznie niżej notowanym Rubenem Bemelmansem (108.).

W sobotę odbędzie się pojedynek deblowy, w którym mają wystąpić bracia Andy i Jamie Murrayowie oraz Bemelmans i Steve Darcis.

TOP 10 najlepszych zagrań ATP Finals w Londynie (WIDEO)

Belgowie dopiero po raz drugi w historii grają w finale Pucharu Davisa. Poprzednio, w 1904 roku, ulegli właśnie Brytyjczykom. Ci natomiast dotarli do niego po 37 latach przerwy i walczą o 10. triumf w tych rozgrywkach, ale pierwszy od 1936 roku.