DH Winter - FACEIT: Niesamowite Luminosity, NiP pokonane!

Niezwykle emocjonujące spotkanie między NiP a Luminosity przyniosło aż trzy mapy, w tym dogrywkę na drugiej lokacji. Ostatecznie to rewelacyjni Brazylijczycy zwyciężyli wynikiem 2:1, eliminując z dalszej gry Skandynawów. W półfinale Luminosity zmierzy się zatem z Team SoloMid.

Pierwszą mapę dobrze rozpoczęli Szwedzi, którzy ugrali rundę pistoletową jako strona atakująca, a więc teoretycznie trudniejsza na mapie de_mirage. Wkrótce ekipa Luminosity udowodniła, że nie bez powodu dotarła do tak dalekiego już przecież etapu turnieju. Fallen i spółka zdołali odeprzeć atak Ninjas In Pyjamas, co zaowocowało wyrównaniem 1-1. Chwilę później nastąpiła wymiana ciosów, lecz mimo to przewaga nadal znajdowała się po stronie Brazylijczyków. Kiedy wydawało się, że mecz nadal będzie wyrównany dla obu ekip, napęd turbo włączył zespół z Brazylii. Od szóstej rundy widzieliśmy dosłownie jednostronny pojedynek, gdzie Ninjas In Pyjamas nie mieli kompletnie nic do powiedzenia. Kapitalne ustawienie graczy Luminosity Gaming zupełnie skontrowało taktyki Skandynawów, a w górnej części ekranu widniał wynik 8-2. Dopiero dwie rundy później dominację graczy z Ameryki Południowej przerwał Friberg, który zabił aż czterech rywali. To by było jednak na tyle. W dalszym ciągu mocno nacierali rywale. Co ciekawe, f0rest po 17 rundach miał na swoim koncie zaledwie jednego fraga. Przy wyniku 14-3 straty zaczęli jednak niespodziewanie odrabiać zawodnicy NiP. Po kilku rundach o pauzę poprosili Brazylijczycy. Była to świetna decyzja! Po krótkich naradach drużyna zagrała niekonwencjonalnie i to przyniosło im 15 i niedługo później 16 rundę! Pierwsza mapa padła więc łupem Luminosity, 16-10.

Na drugiej mapie de_cache zaskoczyli grający po stronie atakującej Brazylijczycy, którzy szybkim atakiem odebrali szanse Szwedom na wygranie rundy pistoletowej. Świetnie spisał się Coldzira, który pozbawił życia aż czterech rywali. Przy stanie 2-0 Ninjas in Pyjamas miało swoją szanse na przejęcie inicjatywy. Na osamotnionego ‘fnx’ czyhało w pobliżu trzech rywali w pidżamach. To jednak zmotywowało Brazylijczyka, który kapitalnie zdobył dwa headshoty i było już jeden na jeden. Akcja przeniosła się na bombsite B, jeden z graczy Ninjas chciał dopaść sprytnego przeciwnika w ‘wentylu’, lecz doskonale o tym wiedział wcelowany ‘fnx’ i trzecia runda padła łupem Luminosity. Przy wyniku 8-0 do głosu doszedł NiP, który wygrał aż sześć rund z rzędu! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9-6.

Po zmianie stron znów ‘fnx’ i ‘Coldzira’ dali o sobie znać. Ustrzelili oni bowiem po dwa headshot’y i przesądzili o losach pistoletówki. To oznaczało wynik 10-6 i coraz gorszą sytuację znajdujących się w słabej dyspozycji graczy Ninjas In Pyjamas. Od tego momentu śledziliśmy wymianę ciosów pomiędzy obiema ekipami. Przy wyniku 13-12 dla Luminosity Gaming, Fallen i spółka poprosili o pauzę obawiając się o wyrównanie. Jak zwykle przyniosło to Brazylijczykom dodatkową motywację i odświeżyło w głowach pomysł na grę. Przy wyniku 15-12 clutcha ugrał GeT_RiGhT! Jeszcze walczyli zawodnicy ze Szwecji ugrywając kilka cennych rund i było 15-15! Dogrywka! Najpierw 3 rundy trafiły na konto rozpędzonych Ninjas, po kilku minutach mieliśmy już jednak remis i dopiero kolejna tura dogrywki rozstrzygnęła mapę de_cache. Wynik 21-19 dla Ninjas in Pyjamas!

Na de_cobblestone po stronie broniącej zaczął NiP. W szeregach tej drużyny zabłysnął przede wszystkim Allu, który pokonał dwóch przeciwników w ‘matrixie’. Niespodziewanie druga runda padła już na korzyść Luminosity. Chyba niewielu spodziewało się takiego obrotu sprawy. Po kilku minutach wyrównanego pojedynku było już 3-3. Inicjatywę całkowicie objęli zawodnicy z Ameryki Południowej i dopiero przy stanie 8-3, czwartą rundę ugrali z trudem ich rywale. Ninjas zdołali zdobyć jeszcze kilka punktów, lecz to Luminosity po pierwszej połowie prowadziło 9-6. Zapowiadała się niezwykle emocjonująca końcówka meczu.

Po zmianie stron nie opłacił się błyskawiczny atak Szwedów, którzy usiłowali wbiec ‘matrixem’ na bombsite A. Świetnie ustawieni antyterroryści szybko unicestwili swoich rywali i podobnie jak na poprzedniej mapie, w coraz większych tarapatach byli zawodnicy Ninjas In Pyjamas. Wkrótce było już 16-6! Szwedzi nie byli w stanie nic zrobić. Fallen i spółka doskonale poradzili sobie nie tylko ‘aimowo’, ale również przezwyciężyli ogromna presję.