Dzień przed meczem z Czarnogórą biało-czerwone po raz pierwszy trenowały na parkiecie hali CRS. Co ciekawe Polki i Czarnogórki ćwiczyły razem, po krótkiej rozgrzewce miały wspólne zajęcia taktyczne, a następnie rozegrały nieoficjalny mecz treningowy. Wszystkie polskie szczypiornistki są zdrowe i mogą przystąpić do starcia z ekipą z Bałkanów.

 

Udany sprawdzian polskich piłkarek ręcznych. Wygrały z Niemkami w Lipsku

 

Potyczka z Czarnogórkami da selekcjonerowi reprezentacji Polski ostateczną odpowiedź, które z dziewiętnastu zawodniczek znajdą się w szesnastoosobowej kadrze na grudniowe mistrzostwa świata.

 

Czarnogóra rozpocznie rywalizację podczas mistrzostw w grupie A z Danią, Węgrami, Japonią, Tunezją oraz Serbią. Z kolei Polki trafiły do grupy B, gdzie przyjdzie się im mierzyć z Kubą, Szwecją, Holandią, Chinami, a także Angolą. Mecz Polska - Czarnogóra będzie wyjątkowy dla Kingi Achruk. Bowiem 26-letni rozgrywająca jest zawodniczką mistrza Czarnogóry - Budućnost Podgorica.

 

Transmisja meczu Polska - Czarnogóra w Polsacie Sport. Początek o godzinie 17:30. Spotkanie skomentują Szymon Rojek i Wojciech Nowiński.