Polki pokonały Czarnogórę. Udany ostatni sprawdzian przed mistrzowami świata

Piłka ręczna

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych pokonała w Zielonej Górze Czarnogórę 28:26. Sobotnie spotkanie było dla podopiecznych Kima Rasmussena ostatnim przetarciem przed rozpoczynającymi się piątego grudnia mistrzostwami świata w Danii.

Czarnogórki to mistrzynie Europy z 2012 roku i wicemistrzynie olimpijskie roku. Poprzednie spotkanie naszej drużyny z rywalkami z Bałkanów zakończyło się porażką Polek 22:25. Biało–czerwone były jednak w dobrych nastrojach po środowym zwycięstwie nad Niemkami 31:30.

Początkowa faza spotkania była dość wyrównana. Polkom udało się odskoczyć na dwa punkty (8:6) i stopniowo powiększać przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:11 na korzyść Polek. Cztery bramki w tej części zdobyła Joanna Gadzina.

Drugą połowę nasze reprezentantki rozpoczęły wspaniale i osiągnęły najwyższe w tym spotkaniu prowadzenie (16:12). Mimo to ich przewaga topniała i z czasem na tablicy wyników widniał remis. Końcówka to zacięta walka. Biało–czerwone objęły prowadzenie na cztery minuty przed końcem. Ostatecznie zawodniczki Rasmussena odskoczyły rywalkom na dwa oczka i wygrały spotkanie 28:26.

Był to ostatni sparing Polek przed imprezą w Danii. W zbliżających się mistrzostwach świata, Polska zmierzy się w grupie B z Kubą, Szwecją, Holandią Chinami i Angolą.

Polska -  Czarnogóra 28:26 (14:11)

Bramki:

Polska: Karolina Zalewska 3, Kinga Achruk 2, Karolina Kudłacz-Gloc 2, Patrycja Kulwińska 2, Monika Stachowska 1, Joanna Gadzina 4, Aleksandra Zych 2, Małgorzata Stasiak 3, Kinga Pielesz 1, Monika Kobylińska 4, Iwona Niedźwiedź 3, Hanna Sądej 1.

Czarnogóra: Durdina Jaukovic 3, Jovanka Radicevic 4, Marija Jovanovic 3, Milena Raicevic 4, Katarina Bulatovic 9, Majda Mehmedovic 1, Ivona Pavicevic 1, Ema Ramusovic 1.

Widzów: 2 300.

Sędziowali: Frieser - Kavulic (Czechy)