facebook twitter youtube instagram RSS

Sensacja! Fury pokonał Kliczkę!!!

Sensacja w Dusseldorfie! Tyson Fury pokonał na punkty Władimira Kliczkę i został nowym mistrzem świata! Brytyjczyk jest teraz w posiadaniu czterech pasów królewskiej kategorii. Zobaczcie skrót walki.

Dla Fury'ego była to 25. walka w karierze. Przekonywał, że po starciu w Dusseldorfie wciąż będzie niepokonany. Niewielu jednak wierzyło w te zapowiedzi. Kliczko przecież po raz ostatni przegrał w 2004 roku.

 

Dwie gale Polsat Boxing Night w 2016 roku!

 

Brytyjczyk jednak w perfekcyjny sposób wykorzystał swoje fenomenalne warunki fizyczne, uniemożliwiając Ukraińcowi przeprowadzenie jakiejkolwiek akcji. Kliczko od samego początku walczył zdecydowanie zbyt asekuracyjnie, czego nie można powiedzieć o Furym, któremu nawet przez myśl nie przeszło okazywanie szacunku posiadaczowi czterech mistrzowskich pasów. Choć kibice długo nie mogli doczekać się porywających akcji, to w tych wymianach pojedynczych ciosów lepszy był 27-latek.

 

Dopiero dwie ostatnie rundy przerodziły się w prawdziwą ringową wojnę. Najpierw bliski wygrania przed czasem był  w jedenastej rundzie był Fury. Natomiast w ostatniej odsłonie wszystko na jedną szalę rzucił Kliczko. Nokaut z każdej strony wisiał w powietrzu, jednak pięściarze wytrwali do ostatniego gongu, tyle, że Brytyjczyk wrócił do narożnika uśmiechnięty, a Kliczko rozbity i z zakrwawioną twarzą. Sędziowie byli jednomyślni i punktowali 115:112, 115:112, 116:111, a po tej decyzji Fury mógł cieszyć się z pasów WBO, WBA, IBF, IBO. 

 

 

Teraz do kolekcji Brytyjczykowi brakuje tylko pasa ABC, którego posiadaczem jest Deontay Wilder. Na rzucenie rękawicy ze strony Amerykanina nie trzeba było jednak długo czekać.

 

 

 

Nowy mistrz już nie raz udowadniał, że bardzo lubi śpiewać. Pokaz swoich wokalnych umiejętności dał również po pojedynku i odśpiewał dla swojej żony Aerosmith - "I Don't Want To Miss A Thing"!

 

Skrót walki oraz popisy wokalne w załączonych materiałach wideo!

 

19:54

Już dziś wielkie emocje bokserskie w Dusseldorfie! Zapraszamy do relacji na żywo.

19:58

Zostańmy jednak jeszcze na chwilę przy galach w Polsce. Mamy świetną wiadomość dla fanów boksu. Znamy terminy najbliższych gal Polsat Boxing Night. Kiedy? Zobacz TUTAJ!

20:31

Fury do dzisiejszej walki wyjdzie na pewno wypoczęty! No przecież spędził w łóżku cały dzień!

 

23:14

Organizatorzy gali w Dusseldorfie przygotowali dla kibiców coś wyjątkowego! Fanów przed walką wieczoru rozgrzeje... Rod Stewart!

 

Promotor Ukraińca Tom Loeffler już zdążył zaprzyjaźnić się z brytyjskim gwiazdorem!

 

 

 

 

20:44

Jeszcze kilka godzin temu Fury groził, że nie wyjdzie dzisiaj do ringu...

 

Kliczko - Fury: Brytyjczyk chciał odwołać walkę

21:04

W Polsacie Sport trwa już transmisja pierwszej walki. Po dwóch rundach prowadzi walczący z odwrotnej pozycji Jono Carrol, który mierzy się dziś z Miguelem Gonzalezem.

21:13

Jono Carrol - Miguel Gonzalez (RUNDY 3,4) Panowie w dość wolnym tempie rozkręcają się. Widzimy coraz więcej ciosów, jednak to Carrol jest zdecydowanie szybszy, skuteczniejszy, bardziej dynamiczny! Mimo wszystko twardy Gonzalez nie zamierza tanio sprzedać skóry.

21:30

Jono Carrol - Miguel Gonzalez (RUNDY 5,6,7,8) Irlandczyk z każdą minutą walczy na coraz większym luzie. Świetnie wchodzi w tempo, skutecznie unika ciosów i kontruje. Brakuje jednak wciąż tego jednego, precyzyjnego ciosu, który wykończyłby rywala. Gonzalez robi co może, ale serce to nie wszystko.

21:31

A tymczasem Tyson Fury pojawił się już w hali!

21:34

Na miejscu oczywiście jest też posiadacz czterech mistrzowskich pasów królewskiej kategorii - Władimir Kliczko.

 

 

Waiting to get it done #teamklitschko #failureisnotanoption 📷 @neonostalgia

A photo posted by Wladimir Klitschko (@klitschko_official) on Nov 28, 2015 at 12:26pm PST

 

21:38

Jono Carroll - Miguel Gonzalez (RUNDY 9,10) Choć dziewiąta runda była najlepszą w wykonaniu Gonzaleza, to reprezentant Hondurasu wciąż nie był w stanie niczym zagrozić Carrollowi. Irlandczyk w ostatniej odsłonie „bawił” się rywalem, próbując co rusz nowych sztuczek. Po dziesięciu rundach sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości. Zwycięstwo Jono Carrolla. Irlandczyk ma teraz na koncie dziewięć  pojedynków i jest wciąż niepokonany na zawodowym ringu.

 

Twarda głowa - powiedział rywalowi po walce uśmiechnięty Carroll.

21:46

Nie zwalniamy tempa. Jedynie zwiększamy kategorię wagową! Czas na starcie w limicie kategorii super lekkiej. W ringu są już urodzony w Chorzowie Robert Tlatlik i Said Rahimi.

21:52

Robert Tlatlik - Said Rahimi ( RUNDY 1,2) Zdecydowanie szybszy w tym pojedynku jest Tlatlik. Na pierwsze liczenie długo nie trzeba było czekać. Polak w drugiej rundzie trafił rywala lewym sierpowym w skroń, dołożył do tego serię ciosów, ale reprezentant Afganistanu spokojnie mógł kontynuować pojedynek, a Tlatlikowi  zabrakło czasu na zakończenie walki przed czasem.

22:03

Robert Tlatlik - Said Rahimi ( RUNDY 3,4,5) Rahimi cały czas próbuje skrócić dystans, jednak po przestrzelonych ciosach prostuje się, co stara się wykorzystywać Tlatlik, odpowiadając ciosami na górę i na dół. Zawodnik z Afganistanu nie przestaje jednak nawet na chwilę atakować!

22:12

Robert Tlatlik - Said Rahimi ( RUNDY 6,7) Rahimi nieustannie wywiera presję, jednak w defensywie zdecydowanie szybszy jest urodzony w Chorzowie pięściarz. W końcu w siódmej rundzie jeden z ciosów Rahimiego doszedł do celu, co bez wątpienia odczuł Tlatlik i w ringu zrobiło się niemałe zamieszanie. 27-latek zdołał jednak opanować sytuację. Niestety pod koniec tej odsłony bardzo nietypowa sytuacja. Po uderzeniu poniżej pasa i komendzie stop, kiedy Tlatlik opuścił ręce, Rahimi trafił go piekielnie mocnym prawym prostym. Co prawda Polak ustał na nogach, jednak jest wyraźnie zamroczony! Czy wróci do walki? Czekamy!

22:13

Tlatlik wrócił do walki! Tylko gdzie ostrzeżenie dla Rahimiego?!

22:16

Robert Tlatlik - Said Rahimi ( RUNDA 8) Tlatlik wyszedł do tej rundy jeszcze wyraźnie zamroczony. Dopiero w połowie tej odsłony zaczął atakować, ale te serie nie były już tak precyzyjne. Ma poważny kryzys, a Rahimi walczy coraz bardziej agresywnie, a walka się wyrównała!

22:18

Już niecała godzina została do walki wieczoru - starcia Kliczko vs Fury. Sprawdźcie, jak typowali eksperci HBO i CompuBox.

 

Kliczko kontra Fury: W oczach HBO i CompuBox

 

22:25

Robert Tlatlik - Said Rahimi ( RUNDA 9,10) Tlatlik to zdecydowanie lepszy pięściarz, jednak po tym feralnym wydarzeniu w siódmej rundzie nie wyglądał już tak dobrze. Mimo wszystko do samego końca utrzymał wysokie tempo i był bardziej skuteczny. Rahimi próbował atakować sierpowymi do samego końca, ale żaden z tych ciosów nie doszedł do celu. Natomiast krótki prawy prosty w wykonaniu Polaka zdał egzamin i było kolejne liczenie. Po chwili seria ciosów i sędzia przewał walkę! Kolejne zwycięstwo Roberta Tlatlika!

22:28

Jak widać Fury'emu humor dopisuje cały czas. Tuż przed wyjściem do hali postanowił dać kolejny koncert.

 

Who's excited for this one? #klitschkofury he's performing his pre fight ritual here 😂

A video posted by Anthony Fowler (@afowler06) on Nov 28, 2015 at 1:15pm PST

22:30

Trzeba powiedzieć, że Arena w Dusseldorfie wygląda naprawdę imponująco.

 

22:56

Fury znów kręci nosem! Jego trenerzy wykrzykują, że Kliczko zabandażował ręce bez ich obecności.

Oni oszukują na każdym kroku - krzyczy szkoleniowiec.

Obóz Fury'ego zagroził, że jeśli nie wykona tej czynności od nowa, Brytyjczyk nie wyjdzie do ringu. Niestety Kliczko musiał zgodzić się na te żądania. Czy to nie wybije go z rytmu?!

23:05

Czas na to, na co czekaliśmy tak długo! Do ringu wychodzi już Tyson Fury!!!

23:11

Do ringu zbliża się także niepokonany od jedenastu lat Władimir Kliczko! Czy zachowa cztery mistrzowskie pasy?

23:20

A sędzią tego pojedynku będzie Tony Weeks!

23:17

Stało się! Usłyszeliśmy legendarne "Let's get ready to rumble" wypowiedziane przez Michaela Buffera! To oznacza, że już za chwilę rozpoczną się ogromne emocje!

23:22

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 1) Ukrainiec od razu zaczął od agresywnego wywierania presji. Brytyjczyk jednak jak zwykle bez respektu - opuszczone ręce i wygłupy...  Jednocześnie Fury wyprowadza szybkie lewe proste, które kilka razy doszły do celu!

23:26

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 2) Tym razem to Kliczko rozpoczął kilkoma lewymi prostymi, jednak w połowie drugiej rundy to Fury zdecydował się na agresywny atak, ale bez większego efektu. Brytyjczyk dobrze wykorzystuje świetne warunki fizyczne. Na razie bardzo wyrównana walka!

23:31

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 3) Bardzo asekuracyjnie walczy Kliczko i cały czas czeka, cały czas poluje... Ustawienie Fury'ego nie jest jednak łatwym zadaniem. Runda właściwie bez ciosów...

23:35

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 4) Tym razem to Fury był bardziej aktywną stroną. Jednak zdecydowanych ataków wciąż na próżno szukać. Panowie jednak zdają sobie sprawę, że tutaj każdy mocniejszy cios może odwrócić losy pojedynku.

23:39

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 5) W Dusseldorfie cały czas pięściarska szachownica. No i jak to w przypadku walk Kliczki nie brakuje też klinczu. Sędzia Tony Weeks ma coraz więcej pracy. Na 20 sekund przed końcem to Fury zdecydował się na atak, a na lewym policzku Ukraińca pojawiło się rozcięcie. To chyba jednak efekt uderzenia głową...

23:43

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 6) Ukrainiec zdaje sobie sprawę, że musi być zacząć bardziej aktywny. To nie jest jednak łatwe, bo Fury popisuje się świetnym balansem ciała i unikami, a do tego co chwilę zmienia pozycję na odwrotną. Cóż za pewność siebie Brytyjczyka! Natomiast zadziwiająco ostrożny jest Kliczko. Kiedy to zmieni?

23:47

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 7) Wysunięta lewa ręka Kliczki w końcu zaczyna trochę zdawać egzamin. Fury jednak nie odpuszcza, a policzek Ukraińca coraz bardziej krwawi...

23:51

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 8) Dobrze funkcjonuje lewy prosty Kliczki, jednak na każdy jeden cios Fury odpowiada od razu serią. Ukrainiec wywiera presję, jednak poza tym niewiele robi. Coraz brzydsza robi się ta walka...

23:55

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 9) Pierwszy trafiony prawy prosty w wykonaniu Kliczki i od razu odczuł to Fury. Na minutę przed końcem Ukrainiec jednak odwrócił się, co natychmiast wykorzystał Fury, trafiając lewym sierpowym. Na szczęście Kliczko szybko opanował sytuację.

23:59

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 10) Nieskoordynowane ruchy i niekonwencjonalny styl Fury'ego ewidentnie nie pasuje mistrzowi. W akcjach Kliczki w ogóle nie ma zdecydowania. Walczy tak, jakby nie chciał wygrać. Czy sensacja wisi w powietrzu? 

00:04

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 11) Kliczko w końcu próbuje atakować, jednak każda próba ataku zamienia się w klincz. Cóż za precyzja Brytyjczyka. Trafił dwa razy lewym, krótkim sierpowym, a pod Kliczką ugięły się nogi!!! Jednak na sam koniec Tony Weeks zabrał Fury'emu punkt za uderzenia w tył głowy... 

00:05

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 12) Fury od razu rzucił się do szaleńczego ataku. Coraz mocniejsze ciosy dochodziły do szczęki Kliczki!!!!

00:06

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 12) W końcu atak Kliczki, jednak Fury zamortyzował to odchyleniem i sam odpowiedział lewym sierpowym! 

00:07

Władimir Kliczko - Tyson Fury (Runda 12) Do końca rundy Panowie nie szczędzili sobie mocnych ciosów! Wszystko w rękach sędziów!

00:09

Oj długo liczą sędziowie...

00:12

Sensacja w Dusseldorfie! TYSON FURY NOWYM MISTRZEM ŚWIATA!

00:12

Sędziowie byli jednomyślni i punktowali 115:112, 115:112, 116:111.

00:15

Władimir Kliczko jest wspaniałym mistrzem, ale pomogła mi dziś siła Chrystusa. Spełniło się moje marzenie - powiedział po walce zwycięzca.

00:17

Cóż za zakończenie wieczoru... Na sam koniec Fury odśpiewał piosenkę Aerosmith - "I Don't Want To Miss A Thing" i zadedykował ją swojej żonie!

00:19

Natomiast Kliczko szybko przyznał.

Dałem z siebie wszystko, ale po prostu nie mogłem znaleźć na niego sposobu. Nie poradziłem sobie z jego świetnymi warunkami fizycznymi - stwierdził były mistrz.

23:23

A tak wyglądały karty punktowe:

Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij