PGNiG Superliga: Zdecydowane zwycięstwo Orlen Wisły Płock

Piłka ręczna

W spotkaniu 13. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali KPR RC Legionowo 33:27. Mimo ambitnej postawy gości, faworyci szybko wypracowali przewagę i w końcówce meczu kontrolowali sytuację na parkiecie.

Mecz praktycznie od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Szczypiorniści z Legionowa jedynie w pierwszych minutach utrzymywali kontakt bramkowy z faworytami. Po kwadransie gry Orlen Wisła Płock prowadziła już 9:5, pięć minut później już 14:8, gdy kontrę płocczan skutecznym rzutem zakończył Michał Daszek. W 27. minucie przewaga gospodarzy wzrosła do ośmiu bramek po trafieniu Mateusza Piechowskiego (19:11). Przed przerwą efektownym, technicznym rzutem z lewego skrzydła popisał się Valentin Ghionea (20:13), a na trafienie Witalija Titowa z rzutu karnego, w ostatnich sekundach odpowiedział Michał Daszek. To trafienie ustaliło wynik po pierwszej połowiena 21:14.

Wydawać się mogło, że siedem bramek zaliczki zapewni płocczanom spokój w drugiej połowie meczu. Tymczasem pierwsze minuty po przerwie nie były w wykonaniu gospodarzy najlepsze. Szczypiorniści z Legionowa przeprowadzili kilka udanych akcji, w jednej z nich w niezwykle efektownym stylu wymanewrowali obronę rywali (23:17).

Legionowscy Harlem Globetrotters? Defensywa Wisły Płock rozklepana!

Później zniwelowali straty do pięciu bramek (24:19) i zdenerwowany na postawę swych podopiecznych trener Manolo Cadenas poprosił o czas. Reprymenda trenera pomogła, Wislacy szybko wrócili do normalnej dyspozycji i kontrolowali sytuację na boisku. w 50. minucie gospodarze prowadzili 31:23 po dziesiątym trafieniu Michała Daszka. W końcówce kilka bramek dla ekipy z Legionowa rzucił Tomasz Kasprzak i to właśnie ten zawodnik w ostatnich sekundach ustalił wynik meczu na 33:27.