PŚ w biathlonie: Polska 13. w sztafecie mieszanej, triumf Norwegów

Polacy zajęli 13. miejsce w sztafecie mieszanej biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Wygrali Norwegowie, przed Niemcami i Czechami.

Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Krystyna Guzik, Monika Hojnisz (obie AZS AWF Katowice), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) i Łukasz Szczurek (BKS Wojsko Polskie Kościelisko). Musieli przebiec jedną rundę karną i sześć razy dobierać amunicję. Po drugiej zmianie, gdy rywalizację kończyły kobiety, byli na ósmej pozycji.

Puchar Świata w biathlonie: 14. miejsce Polaków w supersprincie

Norwegowie mogą pochwalić się podwójnym sukcesem na inaugurację nowego sezonu Pucharu Świata. Dwie godziny wcześniej Kaia Woeien Nicolaisen i Lars Helge Birkeland wygrali supersprint. W sztafecie mieszanej Skandynawów reprezentowali: Fanny Horn Birkeland, Tiril Eckhoff oraz bracia Johannes Thingnes i Tarjei Boe.

W środę odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody indywidualne - bieg na 20 km mężczyzn. Dzień później na dystansie 15 km rywalizować będą kobiety. Na sobotę zaplanowano sprinty, a na niedzielę - biegi na dochodzenie.