Puchar Świata w biathlonie: 14. miejsce Polaków w supersprincie

Weronika Nowakowska i Mateusz Janik zajęli 14. miejsce w supersprincie na inaugurację sezonu biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Zwyciężyli Norwegowie Kaia Woeien Nicolaisen i Lars Helge Birkeland, a na podium stanęły też pary z Kanady i Niemiec.

Biało-czerwoni musieli przebiec trzy rundy karne i dobierali amunicję 15 razy. Byli wolniejsi od zwycięzców o 2.32,1.

Odwołano niedzielne zawody w Kuusamo

Kanadyjczycy Rosanna Crawford i Nathan Smith stracili 11,9 s do Norwegów, a na finiszu nieznacznie - o 1,3 s - wyprzedzili Maren Hammerschmidt i Daniela Boehma z Niemiec.

Supersprint to stosunkowo nowa pozycja w kalendarzu PŚ. W ubiegłym sezonie w tej konkurencji rywalizowano tylko raz - w Novym Mescie na Morawach. Tym razem pary mieszane biegną dwukrotnie - w Oestersund oraz w lutym w kanadyjskim Canmore. Supersprint nie znalazł się jednak w programie mistrzostw świata, które odbędą się w marcu w Oslo Holmenkollen.