TBL: Świetna ostatnia kwarta Energi Czarnych w Lublinie (WIDEO)

W jedynym niedzielnym meczu Energa Czarni Słupsk, głównie dzięki świetnej czwartej kwarcie, zwycieżyła w Lublinie ze Startem 91:72. Anwil Włocławek pokonał Polpharmę Starogard Gdański 84:69, a Rosa Radom wygrała z King Wilkami Morskimi Szczecin 75:65 w sobotnich spotkaniach Tauron Basket Ligi. W poniedziałek w Polsacie Sport będzie można zobaczyć mecz BM Slam Stal - Śląsk.

Słupszczanie weszli w ten mecz z dużą energią – po rzucie Bryana Davisa prowadzili 7:0. Start dość szybko odrabiał straty – głównie dzięki akcjom Igora Czumakowa i Marcina Salamonika doprowadził do remisu po 11. W trakcie pierwszych dziesięciu minut świetnie spisywał się Jarosław Mokros – po jego trójce Energa Czarni wygrywali 20:19. W drugiej kwarcie goście potrafili wyjść nawet na sześć punktów przewagi, ale lublinianie bardzo długo dotrzymywali kroku rywalom. Dopiero pod koniec pierwszej połowy dzięki akcjom Davisa i Campbella zespół trenera Donaldasa Kairysa prowadził bardziej zdecydowanie 43:34. Straty zmniejszył jednak trochę rzutem z dystansu Jan Grzeliński.

Nie żyje Andrzej Kowalczyk. Trener Ostrovii Ostrów Wielkopolski zmarł po meczu

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Pawła Turkiewicza ponownie doprowadziła do wyrównania dzięki akcji Nicka Kellogga, a później wyszła nawet na prowadzenie po trafieniu Jarosława Trojana. Tę część meczu Energa Czarni zakończyła jednak serią 8:0 i po rzucie Folarina Campbella było 61:55. W pewnym momencie ostatniej kwarty goście zanotowali świetną serię 11:0, a dzięki rzutom wolnym Jerela Blassingame’a słupszczanie wygrywali już 85:61. Gospodarze nie byli w stanie już odrobić takich strat.

Najlepszym strzelcem gości był Folarin Campbell z 25 punktami. Bryan Davis dołożył do tego 17 punktów. W ekipie gospodarzy wyróżniał po 13 punktów zdobyli Marcin Salamonik, Grzegorz Małecki i Igor Czumakow.

Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 72:91 (19:20, 18:23, 18:18, 17:30)

Start Lublin: Marcin Salamonik 13, Grzegorz Małecki 13, Igor Czumakow 13, Jan Grzeliński 9, Nick Kellogg 8, Alan Czujkowski 8, Jarosław Trojan 8, Paweł Kowalski 0, Rob Poole 0, Paweł Kowalski 0, Wojciech Hałas 0

Energa Czarni Słupsk: Folarin Campbell 25, Bryan Davis 17, Kacper Borowski 15, Jarosław Mokros 10, Jerel Blassingame 8, Tomasz Śnieg 8, Łukasz Seweryn 8, Mantas Cesnauskis 0, Marek Zywert 0, Bartosz Sprengel 0