"Lewandowski mu się włączył!". Pięć goli 20-latka w II lidze! (WIDEO)

Częstochowski Lewandowski? Damian Warchoł nawiązał do wyczynu dużo bardziej znanego rodaka i zdobył pięć bramek w wygranym meczu Rakowa Częstochowa z Nadwiślanem Góra w ramach rozgrywek II ligi. Kibice łapali się za głowę z zachwytu, a napastnik Rakowa pokazał sławny już gest "piątki".

Damian Warchoł show! Mimo, że 20-latkowi na zdobycie pięciu bramek potrzeba było dużo więcej czasu niż Lewandowskiemu, to porównania są jak najbardziej na miejscu. W końcu nie co dzień strzela się pięć bramek w jednym spotkaniu. Warchoł otworzył wynik już w piątej minucie, a monopol na pokonywanie brakmarza rywali oddał tylko raz - kwadrans później, gdy do siatki trafił Dawid Kamiński.

1 liga niespełnionych marzeń. Wychowanek Barcy, pogromca Realu, reprezentant Anglii

Do skompletowania hat-tricka Warchoł potrzebował zaledwie 36 minut, jednak to nie był koniec spektaklu w wykonaniu 20-latka, który do Rakowa przeniósł się z Widzewa Łódź. Warchoł zdobył także bramki na 5:0 do szatni i 6:0 w samej końcówce spotkania. W meczu z Nadwiślanem zawodnik wyrówanł swój dorobek z... poprzednich dwunastu spotkań, jednocześnie przesunął się na pozycję wicelidera klasyfikacji strzelców. "Lewandowski mu się włączył" - żartowali koledzy z drużyny po meczu.
Tak tak, już to słyszałem w szatni. Poziom, na jaki wzniósł się "Lewy" stanowi dla mnie gigantyczną motywację, chciałbym kiedyś tam być. Teraz muszę cieszyć się chwilą.