Alexis Sanchez poza grą przez kilka tygodni

Aż do czterech tygodni może potrwać przerwa w grze Alexisa Sancheza, gwiazdy Arsenalu. Zespół z Londynu tylko zremisował wyjazdowe spotkanie z Norwich (1:1), tracąc przy tym kluczowych graczy: Laurenta Koscielnego i właśnie Sancheza. Chilijczyk doznał urazu mięśnia.

Jak poinformował londyński klub, 26-letni zawodnik w poniedziałek i wtorek przeszedł serię badań medycznych, który wykazały, że zabieg chirurgiczny nie jest konieczny, ale jego przerwa w grze potrwa trzy-cztery tygodnie. Wynika z tego, że Sanchez nie wystąpi w kluczowym meczu "Kanonierów" w Lidze Mistrzów 9 grudnia z Olympiakosem Pireus. Tylko wygrana różnicą dwóch goli zapewni im awans do 1/8 finału.

Skorupski w jedenastce 14. kolejki Serie A!

W angielskiej ekstraklasie gwiazdę chilijskiego futbolu ominą prawdopodobnie cztery mecze, m.in. z liderem Manchesterem City i Southampton FC. Arsenal w tabeli zajmuje obecnie czwarte miejsce, ze stratą dwóch do "The Citizens", jednak nie potrafi odnieść zwycięstwa od trzech spotkań.