Liga Mistrzów: Resovia znów bez straty seta

W spotkaniu trzeciej kolejki grupy G Ligi Mistrzów Asseco Resovia Rzeszów pokonała we własnej hali Volley Asse-Lennik 3:0. Podopieczni Andrzeja Kowala przystąpili do tego spotkania bardzo zmobilizowani i odnieśli trzecie zwycięstwo w tej edycji.

W poprzednich spotkaniach grupy G siatkarskiej Ligi Mistrzów siatkarze Asseco Resovii odnieśli dwa zdecydowane zwycięstwa. Ograli Energy Investments Lugano ze Szwajcarii oraz rumuński Tomis Konstanca, w obu przypadkach w trzech setach. Siatkarze Volley Asse-Lennik również mieli na koncie dwa zwycięstwa z tymi rywalami, tyle, że oba odniesione po tie-breakach.

Im też się Lewy włączył? Piątka na start Resovii! (WIDEO)

Podopieczni Andrzeja Kowala w ostatnim czasie niespodziewanie ponieśli trzy porażki we własnej hali w spotkaniach PlusLigi, ulegając kolejno: Jastrzębskiemu Węglowi (2:3), ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (1:3) oraz Cuprum Lubin (2:3). Konfrontacja z Belgami była więc szansą na przełamanie tej złej passy. Gracze Resovii przystąpili do tego spotkania niezwykle zmobilizowani, w każdej z trzech odsłon zdołali utrzymać koncentrację i pewnie ograli drużynę z Belgii.

Pierwszą odsłonę gospodarze rozpoczęli od dobrej zagrywki, szybko wypracowali sobie przewagę (5:0, 8:2) i wykorzystując nerwowość w grze i problemy z przyjęciem w ekipie rywali pewnie utrzymywali dystans i wygrali tę partię 25:16. W drugiej odsłonie, mimo początkowych kłopotów (1:4), gospodarze szybko opanowali sytuację i mieli przewagę już na pierwszej przerwie (8:6). W środkowej części seta siatkarze Resovii całkowicie przejęli inicjatywę na parkiecie i znów pewnie wygrali, tym razem 25:18. Taki sam wynik udało się im powtórzyć w trzeciej odsłonie. W trzech seriach spotkań grupy G Ligi Mistrzów Resovia nie straciła ani jednego seta i pewnie prowadzi w tabeli. Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów rzeszowianie rozegrają 17 grudnia z Volley ASSE-Lennik na wyjeździe.

Asseco Resovia Rzeszów - Volley ASSE-Lennik 3:0 (25:16, 25:18, 25:18)

Asseco Resovia: Bartosz Kurek, Dawid Dryja, Olieg Achrem, Dmytro Paszycki, Fabian Drzyzga, Nikołaj Penczew – Damian Wojtaszek (libero).

Volley ASSE-Lennik: Seppe Baetens, Rune Fasteland, Robin Overbeeke, Adrian Staszewski, Martijn Colson – Drik Sparidans (libero) - Robbert Andringa, Reinis Pekmans, Lienert Cosemans.