Zwycięstwo w Eurolidze! Koszykarki Wisły Kraków lepsze od Niemek

PAP

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały w Orenburgu Nadieżdę 70:67 (18:18, 14:17, 13:17, 25:15) w 6. kolejce Euroligi. Dla mistrzyń Polski było to drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Faworytem środowego spotkania były Rosjanki, które do tej pory doznały tylko jednej porażki (z UMMC Jekaterynburg 54:64). Krakowianki w tabeli gr. B, przed tym pojedynkiem były ostatnie. Zdołały tyko raz wygrać, na swoim parkiecie z Bourges Basket (66:64).

Jednak już pierwsza kwarta pokazała, że rywalki "Białej Gwiazdy" w środę nie są w dobrej dyspozycji. Po pierwszych 10 minutach nie przegrywały tylko dzięki dobrej dyspozycji rzutowej Dewanny Bonner (13 pkt w tej odsłonie).

Na przerwę koszykarki schodziły przy nikłym prowadzeniu Nadieżdy (35:32). Kiedy w trzeciej kwarcie było 50:41, wydało się, że nastąpi "powtórka z rozrywki". Wiślaczki nie raz w tym sezonie przegrały w Eurolidze przez słabą grę w drugiej połowie. Tym razem było jednak inaczej.

W ostatniej kwarcie krakowianki dość szybko odrobiły straty, a na dwie minuty przed końcem prowadziły 66:63. Po celnych rzutach Jeleny Kiriłowej i Any Cruz na tablicy świetlnej widniał wynik 67:66 dla Nadieżdy. Jednak Devereaux Peters dobrze wykonała dwa wolne i mistrzynie Polski znowu prowadziły (68:67).

Na 24 sekundy przed końcem fatalny błąd, faul w ataku popełniła Cruz. Wiślaczki miały piłkę, a rywalki chcąc ratować sytuację sfaulowały Cristinę Ouvinę. Na niewiele to się zdało. Hiszpanka grająca w polskim zespole dwa razy trafiła do kosza, a po chwili wraz z koleżankami świętowała sukces.

W następnej kolejce Wisła podejmie 9 grudnia turecki Agu Spor Kayseri.

Nadieżda Orenburg – Wisła Can-Pack Kraków 67:70 (18:18, 17:14, 17:13, 15:25)

Punkty:

Nadieżda Orenburg: Dewanna Bonner 18, Jelena Kiriłowa 14, Kayla McBride 14, Ana Cruz 12, Natalia Anoikina 4, Angelica Robinson 4, Jelena Biegłowa 1, Żosselina Maiga 0, Natalia Żedik 0.

Wisła Can-Pack Kraków: Yvonne Turner 16, Devereaux Peters 15, Cristina Ouvina 11, Katerina Zohnova 10, Justyna Żurowska-Cegielska 10, Laura Nicholls Gonzales 6, Magdalena Ziętara 2.