- Kiedy usłyszałem, że miałbym go szantażować, prosić go o pieniądze, doprowadzało mnie to do szału. Mój przyjaciel potrzebuje pieniędzy albo coś takiego? Przecież to nonsens. Dzięki Bogu mam dobre życie i to od dłuższego czasu, nie potrzebuję więc w taki sposób zarabiać. Kiedy robię coś dla kogoś, nie oczekuję niczego w zamian - powiedział Benzema na antenie.

 

Benzema aresztowany! Szantażował kolegę z reprezentacji Francji?

 

Zapis przesłuchania Benzemy: Myślę, że to wielkie nieporozumienie

 

Nie zrobiłem nic złego, jestem niewinny. Nie gram przed kamerami, jestem tutaj, żeby być szczerym. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze zarówno dla mnie, dla Mathieu, dla mojego przyjaciela i wkrótce wrócimy razem do reprezentacji Francji, by wygrać Euro 2016 - dodał.

 

Benzema do Valbueny: Jeśli nie zapłacisz, ja to zrobię

 

Wujek Valbueny: Jeśli Benzema ma iść do więzienia, niech idzie


Przyjacielem Benzemy jest niejaki Karim Zenati, który pracuje w stowarzyszeniu piłkarza, a obecnie jest na zwolnieniu warunkowym z więzienia. Jego nazwisko często przewija się we wspomnianym przesłuchaniu - opublikowanym przez dziennik Le Monde w środowy poranek - a także w nagraniach rozmów piłkarza, które też jakiś czas temu wyszły na jaw.

 

Valbuena: Nie zrobiłbym tego największemu wrogowi

 

Premier Francji: W reprezentacji nie ma miejsca dla Benzemy


Jeśli z kolei chodzi o sytuację z reprezentacją Francji, obaj piłkarze nie dostali powołań na listopadowe mecze z Niemcami i Anglią. selekcjoner Didier Deschamps tłumaczył, że chce dać Valbuenie odpocząć psychicznie, na temat Benzemy nawet się nie wypowiadał. Francuscy eksperci zgodnie twierdzą, że napastnik Realu może na razie o kadrze zapomnieć.