Grad goli w Ząbkach. Miedź udanie kończy rok

Dolcan Ząbki po szalonym meczu uległ na własnym terenie Miedzi Legnica 3:4. W pierwszych dziewięciu minutach spotkania padły aż trzy gole. Po przerwie kibice na stadionie w Ząbkach zobaczyli kolejne cztery trafienia. Zwycięskiego gola w 88. minucie strzelił Keon Daniel i to legniczanie sięgnęli po komplet punktów.

W tym spotkaniu było w zasadzie wszystko – piękne gole, czerwone kartki, szybkie tempo, nagłe zwroty akcji. Pierwsza połowa toczyła się w niezłym tempie i obfitowała w groźne akcje pod obiema bramkami. Już w 2. minucie Miedź wyszła na prowadzenie. W pole karne zagrał Wojciech Łobodziński, a Tadas Labukas nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

Garguła: Z każdym dniem widać progres w grze Miedzi

W 6. min było już 1:1 po tym, jak szybką kontrę Dolcanu celnym strzałem odbitym jeszcze od słupka wykończył Damian Kądzior. Jednak podopieczni Ryszarda Tarasiewicza szybko odzyskali prowadzenie. Już w 9. minucie legniczanie przechytrzyli defensywę gospodarzy, a Łukasz Garguła sprytnie odegrał w pole karne do Labukas, który wyszedł sam na sam z Kryczką i pokonał bramkarza Dolcanu po raz drugi. Więcej goli przed przerwą nie padło, choć obie drużyny miały swoje sytuacje.

Dolcan wyrównał od razu na początku drugiej odsłony. Kądzior ostro zacentrował w pole karne, a Mateusz Wieteska z bliska strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Od 64. min Miedź grała w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Grzegorza Bartczaka, ale mimo to znów objęła prowadzenie – w 71. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym gospodarzy padł jeden z legniczan a sędzia wskazał na wapno. Rzut karny dla gola zamienił Łukasz Garguła.

1 liga. Skróty wszystkich meczów 19. kolejki

Jednak to nie był koniec emocji. W kwadrans przed było już 3:3 po pięknym strzale Damiana Kądziora bezpośrednio z rzutu wolnego. W 84. minucie siły się wyrównały, gdyż czerwoną kartką został ukarany Wiktorski. Miedź znów ruszyła do ataku i w 88. minucie zdobyła zwycięską bramkę. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Keona Daniela, który z zimną krwią umieścił ją w siatce. W ostatnich minutach nawet bramkarz Dolcanu powędrował w pole karne przyjezdnych, ale zespół Dariusza Dźwigały nie zdołał już odwrócić losów rywalizacji.

Dolcan Ząbki - Miedź Legnica 3:4 (1:2)

Bramki: Kądzior 6, 76, Wieteska 47 - Labukas 2, 10, Garguła 71 (k), Daniel 88

Dolcan: Mateusz Kryczka - Damian Jakubik, Kamil Wiktorski, Mateusz Wieteska, Piotr Petasz - Damian Kądzior, Szymon Matuszek, Igor Sapała, Antonio Calderón, Paweł Tarnowski - Damian Świerblewski (62' Marcin Krzywicki)

Miedź: Dawid Smug - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Wojciech Łobodziński, Adrian Cierpka, Keon Daniel, Łukasz Garguła (90' Marcin Garuch), Marek Gancarczyk - Tadas Labukas

Żółte kartki: Petasz, Wiktorski, Tarnowski, Matuszek - Cierpka, Bartczak, Łobodziński, Smug

Czerwone kartki: Wiktorski (86', za drugą żółtą) - Bartczak (64', za drugą żółtą)

W załączonym materiale wideo skrót meczu Dolcan Ząbki - Miedź Legnica.