Najmłodsi będą mogli spędzić czas z postaciami znanymi z Nickelodeona: SpongeBob, Dora Odkrywca i Teenage Mutant Żółwie Ninja.
Fani, którzy wstrzymują oddech na widok Rogera Federera i Rafy Nadala wysiadających z auta KIA będą zachwyceni, gdyż powstanie specjalny balkon, z którego będzie można obserwować gwiazdy przyjeżdżające do Melbourne Park.

 

Jeśli bateria w telefonie komórkowym wyzionie ducha, będzie można za darmo podładować telefon na licznie rozsianych wokół kortów gniazdkach.

 

Yonex zadba o naciągi w rakietach. Szacuje się, że fachowcy z firmy Yonex wykonają około 4000 naciągów w trakcie turnieju. Przebogaty przekaz telewizyjny. Sygnał będzie produkowany przez Tennis Australia. Kamery zostaną zainstalowane na 17 kortach. To absolutny rekord w turniejach Wielkiego Szlema. Mecze singla, debla, miksta, juniorów, legend i tenisistów na wózkach – wyjątkowo bogata oferta tv.  Ponad 600 spotkań zostanie zarejestrowanych podczas turnieju. Będą również przekazy z wybranych meczów w kwalifikacjach i transmisje z ośmiu kortów treningowych. Ci, którzy nie mogli zdobyć biletów na finały singla pań i panów, mogą zasiąść na Federation Square nieopodal dworca kolejowego i rozgłośni radiowej i smakować tenis w miłej atmosferze. Specjalne miasteczko kibica będzie funkcjonować w Szanghaju.

 

Evonne Goolagong Cawley, wspaniała kobieta o aborygeńskich korzeniach zostanie uhonorowana podczas corocznego lunchu dla tenisowych legend w 40 rocznicę zdobycia trzeciego tytułu mistrzyni Australian Open. Rex Hartwig, sześciokrotny mistrz Wielkiego Szlema (debel panów: US Open’1953, Australian Open’1954, Wimbledon’1954-55 i mikst Australian Open’1953-54) oraz były reprezentant Australii w Pucharze Davisa będzie zaliczony w poczet gwiazd Australian Tennis Hall of Fame 26 stycznia podczas Australia Day.

Deszcz groźny jeno na Kooyong…

Pora na garść ciekawostek.

Podczas Australian Open’2015 padł rekord frekwencji. Korty odwiedziło aż 703 899 fanów. Poprzedni rekord: 686 006 ustanowiono w 2012 roku.

Najcieplejszy turniej Australian Open miał miejsce w 2009 roku. Średnia temperatura dnia wyniosła wówczas 34.7°C, 9 stopni więcej aniżeli typowa styczniowa temperatura w Melbourne. Średnia temperatura dnia podczas Australian Open 2015 utrzymała się na poziomie 24.5°C.

29 stycznia 1963 roku aż 108 mililitrów deszczu spadło na korty Kooyong Lawn Tennis Club. To rekord opadów deszczu w historii Australian Open.

Szacuje się, że w trakcie Australian Open 2016 kibice wypiją około 200 000 butelek wody mineralnej i zjedzą 150 000 lodów.