Pierwsza część czwartkowego magazynu poświęcona zostanie jednak mężczyznom, ponieważ we wtorek Michael Biegler powołał szeroką kadrę, z której wyłoni skład na EURO 2016 w Polsce. Wśród 22 zawodników nie ma Grzegorza Tkaczyka, który będzie pauzował pół roku w związku z poważną kontuzją, z którą zmaga się od dłuższego czasu. Czy brak Grześka i innych klasowych środkowych rozgrywających jest tragedią dla kadry? Na to pytanie z pewnością postara się odpowiedzieć ekspert Polsatu Sport - Wojciech Nowiński.

Szeroki skład reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej na mistrzostwa Europy 2016!

Na dwa dni przed mistrzostwami świata kobiet więcej miejsca poświęcimy tym razem naszym paniom. Polki w meczach towarzyskich ograły silne Niemki i Czarnogórki i zaostrzyły apetyty kibiców przed mundialem. O tym, jak nasze piłkarki ręczne widzą swoje szanse na duńskim turnieju opowiedzą same zainteresowane. W Magazynie także wyjątkowy wywiad z Kimem Rasmussenem oraz... niespodzianka, w której przygotowaniu udział wzięły Monika Stachowska i Iwona Niedźwiedź. W studiu zasiądą zaś dwie inne kobiety związane z MKS-em Selgrosem Lublin - Sabina Włodek i Joanna Drabik.

Zajrzymy również do jednego z medalistów Igrzysk Olimpijskich w Montrealu - Henryka Rozmiarka, który na turnieju w 1976 roku był zmiennikiem w bramce Andrzeja Szymczaka. Z byłym znakomitym zawodnikiem poznańskich klubów spotkaliśmy się na rynku w Poznaniu, gdzie Rozmiarek opowiedział m. in. o swoim fantastycznym rekordzie rzuconych bramek oraz o wrażeniach związanych z występem na Igrzyskach.

Prowadzący: Szymon Rojek
Goście: Wojciech Nowiński, Sabina Włodek, Joanna Drabik

Magazyn Polska 2016 o 20:00 w Polsacie Sport News.