Urbańczyk czwarta w Europie! Rekord Polski na mistrzostwach w Izraelu

PAP

Aleksandra Urbańczyk zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 50 m stylem motylkowym pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Netanji. Wynikiem 25,45 ustanowiła rekord Polski. Najlepsza była Szwedka Sarah Sjoestroem - 24,58.

Pozostałe miejsca na podium zajęły Dunka Jeanette Ottesen - 25,04 i Włoszka Silvia di Pietro - 25,26.

ME w pływaniu: Srebro Tchórz na 100 m styl grzbietowym

Dotychczasowy najlepszy rezultat w kraju również należał do Urbańczyk i był o 0,13 s gorszy. Na poprzednich mistrzostwach 28-letnia zawodniczka zdobyła srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym. W tej konkurencji do rywalizacji przystąpi w sobotę.

Po dwóch dniach mistrzostw reprezentacja Polski ma dwa medale. W środę złoty na 200 m stylem grzbietowym wywalczył Radosław Kawęcki, a w czwartek srebrny - tym samym stylem, ale na 100 m - dołożyła Alicja Tchórz.