Wpadka Realu: Czeryszew w peruce, łzy Pique i zepsuty faks

Twitter błyskawicznie zareagował na organizacyjną wpadkę Realu Madryt, który w meczu Pucharu Króla z Cadiz wystawił nieuprawnionego zawodnika - Denisa Czeryszewa. "Internety" wygrał Gerard Pique, który na popularnym portalu społecznościowym zalał się łzami... ze śmiechu.

Piłkarze Realu Madryt wygrali wprawdzie na wyjeździe z trzecioligowym Cadiz 3:1 w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Hiszpanii, ale grozi im walkower, a nawet wyrzucenie z rozgrywek. To dlatego, że w spotkaniu udział wziął nieuprawniony do tego zawodnik - Denis Czeryszew. Rosjanin zagrał w barwach Królewskich 45 minut i strzelił nawet bramkę.

Czeryszew jak Bereszyński? Real Madryt może zostać pośmiewiskiem

Czeryszew został zmieniony w 46. minucie spotkania. Internauci zastanawiają się więc czy Rafa Benitez zorientował się w przerwie, że 19-latek nie może zagrać w tym spotkaniu i w ten sposób próbował "ratować" sytuację. Jeden z twitterowiczów napisał nawet żartobliwie: "W drugiej połowie można było wprowadzić Czeryszewa przebranego za Marcelo (w peruce). Może nikt by się nie zorientował..."

Po raz kolejny głośno jest także o klubowym faksie zespołu z Madrytu, na który dziennikarze mieli wysłać przed meczem wiadomość o zawieszeniu Czeryszewa. Działacze Realu twierdzą jednak, że takiej informacji nie otrzymali... Urządzenie zawiodło już raz w tym roku - przy okazji transferu Davida de Gei, który przez zbyt późne wysłanie dokumentów nie trafił do Madrytu.

Kompromitacja Realu to także kolejna okazja dla niektórych piłkarzy Barcelony, by znowu pośmiać się z odwiecznego rywala. Skorzystał z niej nie kto inny, tylko Gerard Pique, który na Twitterze dosłownie zalał się łzami ze śmiechu.