Alpejski PŚ: Zwycistwo Marcela Hirschera. Lider daleko z tyłu

Austriak Marcel Hirscher wygrał w sobotę w amerykańskim Beaver Creek supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Lider klasyfikacji generalnej Norweg Aksel Lund Svindal był 20.

Drugie miejsce zajął Amerykanin Ted Ligety ze stratą 0,33 s, a trzecie jego rodak Andrew Weibrecht - 0,36 s.

Freund wygrał w Lillehammer, 15. miejsce Stocha

Hirscher, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata w ostatnich czterech latach, odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w supergigancie.

32-letni Svindal, który w tym sezonie triumfował trzykrotnie (dwa razy w zjeździe i raz w supergigancie), popełnił na skrócononej z powodu fatalnych warunków atmosferycznych trasie błąd i stracił do Hirschera 1,17.

Svindal jest nadal liderem klasyfikacji pucharowej mając 318 pkt, Hirscher awansował na piątą pozycję - 160 pkt.

W sezonie 2014/15 Hirscher zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, małą Kryształową Kulę wywalczył także w slalomie i gigancie. W zjeździe i supergigancie najlepszy był Norweg Kjetil Jansrud.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Austriak deklarował, że nie wie, co będzie robił za kilka miesięcy. "Nie wiem, co będzie za rok. Jestem teraz tak bardzo zmęczony, że wydaje mi się, iż po raz kolejny takiego sezonu nie wytrzymam".

Gdy jednak w paździerrniku został po raz drugi wybrany "Sportowcem Roku" w Austrii (pierwszy raz w 2012) zadeklarował, że nadal będzie startował.

Supergigant w Beaver Creek będzie miał szczególne znaczenie dla trzeciego na mecie Weibrechta, który po raz pierwszy w karierze stanał na podium alpejskiego PŚ.