Bayern na kolanach! Lewandowski bez gola

Bayern Monachium przegrał na wyjeździe 1:3 z Borussią Moenchengladbach w meczu 15. kolejki Bundesligi. Gospodarze w czternaście minut zdobyli trzy bramki, a goście z Monachium odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Francka Ribery'ego, który zmienił na boisku w 75. minucie Roberta Lewandowskiego. Dla Bawarczyków była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Dla Bayernu Monachium wyjazdowe spotkania z Borussią Moenchengladbach nigdy nie należały do najłatwiejszych. Spośród obecnie występujących drużyn w Bundeslidze Bawarczycy mają gorszy stosunek meczów bezpośrednich tylko z SV Darmstadt 98, a sobotnie spotkanie tylko to potwierdziło.

Lech coraz wyżej. Minimalne zwycięstwo Kolejorza w Kielcach

Źrebacy po raz pierwszy trafili do siatki Manuela Neuera w 54. minucie, a kapitalną wymianę podań sfinalizował Oscar Wendt. Gospodarze błyskawicznie poszli za ciosem i w 68. minucie prowadzili już 3:0. Bramki dla Borussi Moenchengladbach zdobywali jeszcze Lars Stindl oraz Fabian Johnson. Bawarczycy odpowiedzieli tylko jedną bramką, a autorem bramki był Franck Ribery.

Wracający po długiej kontuzji Francuz zmienił w 75. minucie na placu gry Roberta Lewandowskiego, który sobotniego spotkania nie zaliczy do udanych.

Podopieczni Andre Schuberta przedłużyli serię meczów bez porażki, która w tym momencie wynosi już dziesięć spotkań.

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 3:1 (0:0)

Bramki: Wendt 54', Stindl 66', Johnson 68' - Ribery 81'

Borussia Moenchengladbach: Yann Sommer - Julian Korb, Andreas Christensen, Havard Nordtveit, Oscar Wendt - Mahmoud Dahoud (85' Marvin Schulz), Granit Xhaka - Nico Elvedi, Fabian Johnson - Lars Stindl (90+1' Thorhan Hazard), Raffael (88' Josip Drmić)

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mehdi Benatia, Rafinha - Arturo Vidal, Xabi Alonso (66' Sebastian Rode), Javi Martinez - Thomas Mueller, Robert Lewandowski (75' Franck Ribery), Kingsley Coman

Żółte kartki: Stindl - Benatia, Rafinha

Sędzia: Felix Zwaye

Widzów: 54010