Borussia zwycięska po horrorze. Piszczek sprokurował karnego

Niesamowity mecz obejrzeli kibice w Wolfsburgu. Borussia Dortmund odniosła bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo nad Wilkami 2:1. Wynik meczu w pierwszej połowie otworzył Marco Reus, ale najciekawsze działo się już w doliczonym czasie gry. Najpierw rzut karny sprokurował Łukasz Piszczek, którego na gola zamienił Ricardo Rodriguez, ale wygraną BVB zapewnił rezerwowy Shinji Kagawa.

Dzięki wygranej ekipa Thomasa Tuchela traci do prowadzącego Bayernu Monachium pięć punktów. Całe spotkanie w barwach dortmundczyków rozegrał Łukasz Piszczek.

Bayern na kolanach! Lewandowski bez gola

Piłkarze BVB zdecydowanie lepiej weszli w mecz niż gospodarze. Już w 3.minucie przyjezdni byli bliscy objęcia prowadzenia, ale uderzenie Ilkaya Gundogana z rzutu wolnego zatrzymało się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Diego Benaglio. Ledwie trzy minuty później z bliskiej odległości strzał Svena Bendera również wylądował na poprzeczce bramki. Oblężenie pola karnego Wilków trwało w najlepsze.

W 9. minucie Łukasz Piszczek znalazł się w dogodnej sytuacji do oddania strzału, ale reprezentant Polski zamiast oddać uderzenie zdecydował się podać futbolówkę w kierunku Pierrea-Emericka Aubameyanga. Dortmundczycy zasłużenie otworzyli wynik rywalizacji w 32. minucie. Fatalnie zachował się brazylijski stoper Naldo. Doświadczony gracz stracił piłkę na rzecz Henrich Mkhitaryana. Ormianin natychmiast dograł do Marco Reusa, który minął Diego Benaglio i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Gracze Wolfsburga zaczęli grać zdecydowanie lepiej dopiero po przerwie. Swoje okazje mieli między innymi Bas Dost oraz Andre Schurrle. To jednak nie oni doprowadzili do remisu. Uczynił to ostatecznie w 91. minucie Ricardo Rodriguez, wykorzystując rzut karny po wcześniejszym, dyskusyjnym przewinieniu Łukasza Piszczka na Schurrle.

Nie był to jednak koniec emocji w tej potyczce. Borussia zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść za sprawą rezerwowego Shinjego Kagawy. Dopadł on do piłki dogranej przez Marco Reusa i z bliskiej odległości wpakował ją do bramki Wilków.

To było jedenaste zwycięstwo Borussii w tym sezonie. Z ulgą po tym meczu odetchnąć mógł Lewandowski, który z Aubameyangiem walczy o miano najlepszego strzelca Bundesligi. Na razie na przodzie jest Gabończyk, który ma 17 trafień - o trzy więcej od gwiazdy Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego.

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 1:2 (0:1)

Bramki: Rodriguez (91' k.) - Reus (32'), Kagawa (93')