Tercet BBC dał wygraną Realowi

Real Madryt pewnie pokonał 4:1 Getafe. Ofensywny tercet Królewskich nazywany BBC czyli Bale - Benzema - Cristiano pogrążył zespół z przedmieść Madrytu. Już w 4. minucie strzelanie rozpoczął antybohater ostatnich tygodni Karim Benzema. Drugi gola również był dziełem Francuza. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisali się Ronaldo i Gareth Bale. Honorowego gola dla gości strzelił po przerwie Alexis.

Już po czterech minutach gry Karim Benzema wykończył precyzyjne podanie Pepe i z pięciu metrów uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi Getafe na skuteczną interwencję. Po kwadransie gry francuski snajper podwyższył na 2:0 i pokazał, że problemy osobiste nie wpływają negatywnie na jego formę na boisku. Benzema znalazł się z futbolówką w polu karnym i wpakował ją do bramki gości.

Bayern na kolanach! Lewandowski bez gola

„Galaktyczni” nie zamierzali poprzestawać na dwóch trafieniach i w 35 minucie było już 3:0. Tym razem James Rodriguez dośrodkował piłkę z prawego skrzydła na długi słupek do Ronaldo, który idealnie zgrał do Garetha Bale'a. Walijczyk uderzył nie do obrony. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Cristano Ronaldo dobił przyjezdnych. Portugalczyk zamienił na gola doskonałe podanie Toniego Kroosa i mimo asysty obrońcy uderzył nie do obrony.

Po przerwie zespół Rafaela Beniteza zwolnił tempo. „Królewscy” w drugiej części gry nie zdobyli żadnego gola, ale za to Getafe zanotowało trafienie honorowe. W 70. minucie Alexis uderzeniem głową pokonał bezradnego w tej sytuacji Keylora Navasa.

Benzema, gdy w drugiej połowie został zmieniony, dostał od kibiców owację na stojąco. - To tylko oznacza, jak bardzo jest szanowany. To dla nas bardzo ważny piłkarz i wiem, że może grać jeszcze lepiej. Przed meczem postawiłem przed nim zadanie, by zdobył dwa gole i wypełnij je - powiedział trener Realu Rafael Benitez

Real Madryt - Getafe CF 4:1 (4:0)

Bramki: Benzema (4’, 16'), Bale (35'), Ronaldo (39') - Alexis (70')