Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Sosnowiec 6:1. Skrót meczu (WIDEO)

Zawisza Bydgoszcz rozgromił Zagłębie Sosnowiec 6:1. Ostatnie tegoroczne spotkanie 1. ligi było popisem podopiecznych Macieja Bartoszka. Kapitalne zawody rozegrał Kamil Drygas – strzelec trzech bramek. Dwa trafienia dołożył Szymon Lewicki, a gola strzelił również Jakub Smektała.

Przed spotkaniem nic nie zapowiadało takiej deklasacji. Zawisza zajmował siódme miejsce, a ostatnie wyniki nie zapowiadały poprawy sytuacji zespołu z Bydgoszczy. Mało osób spodziewało się wyniku 6:1, gdyż ostatnie zwycięstwo różnicą pięciu bramek bydgoszczanie zaliczyli prawie dwa lata temu. Co ciekawe ich ofiarą padł wtedy obecny lider Ekstraklasy Piast Gliwice.

Hanzel dla Polsatsport.pl: Piast to ewenement! Co oni wyprawiają?

Spotkanie fatalnie zaczęli goście. W siódmej minucie, za faul w polu karnym, z boiska wyleciał Łukasz Sołowiej, a jedenastkę pewnie wykorzystał Kamil Drygas . Wydawało się, że Zagłębie opanowało sytuację, gdyż już w 13. min za sprawą  Michała Fidziukiewicza, wyrównało. Jednak to co się wydarzyło później można określić mianem pogromu. Do przerwy Drygas skompletował hat tricka, a jedną bramkę dołożył Szymon Lewicki.

Zawisza dominował pod każdym względem czego wyrazem była kolejna bramka Lewickiego oraz gol Jakuba Smektały. Wynik 6:1 jest najmniejszym wymiarem kary, gdyż swoje okazje mieli jeszcze m. in. Drygas i Krzysztof Nykiel. Mimo zwycięstwa, Zawisza przezimuje dwa punkty za Zagłębiem.

Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Sosnowiec 6:1 (4:1)

Bramki: Kamil Drygas 9 (k), 44, 45, Szymon Lewicki 37, 56, Jakub Smektała 72 - Michał Fidziukiewicz 13

Zawisza: Łukasz Sapela - Sebastian Kamiński, Łukasz Nawotczyński, Piotr Stawarczyk, Krzysztof Nykiel - Jakub Smektała, Wasił Panajotow (79, Daniel Włosiński), Maciej Kona (73, Giorgi Alawerdaszwili), Kamil Drygas, Sylwester Patejuk (66, Jakub Łukowski) - Szymon Lewicki.

Zagłębie: Wojciech Fabisiak - Marcin Sierczyński, Łukasz Sołowiej, Krzysztof Markowski, Žarko Udovičić - Jakub Wilk (46, Dawid Ryndak), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Grzegorz Fonfara (11, Konrad Budek), Martin Pribula (82, Patryk Mularczyk) - Michał Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Łukowski, Włosiński - Sierczyński.

Czerwona kartka: Łukasz Sołowiej (7. minuta, Zagłębie, za faul taktyczny).

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).