Energa Czarni Słupsk wciąż niepokonani u siebie! Tym razem ograli Anwil Włocławek

Energa Czarni Słupsk dzięki świetnej drugiej połowie pokonali Anwil Włocławek 77:71 w najciekawszym niedzielnym spotkaniu tej kolejki. Folarin Campbell i spółka są nadal niepokonani na własnym parkiecie.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od rzutów Jerela Blassingame’a oraz Cheikha Mbodja i prowadzenia 5:0. Włocławianie trzymali się ciągle bardzo blisko, a po późniejszym trefieniu Piotr Stelmacha doprowadzili do remisu. Jak zwykle świetnie radził sobie David Jelinek – to właśnie jemu Anwil zawdzięcza prowadzenie po pierwszej kwarcie – 22:21. Drugą część meczu goście rozpoczęli od siedmiu punktów z rzędu Fiodora Dmitriewa. Energa Czarni zbliżała się kilka razy na trzy punkty, ale zespół trenera Igora Milicicia szybko uciekał dzięki trafieniom Łączyńskiego, Oguchiego lub Jelinka. Po 20 minutach rywalizacji goście wygrywali 40:34.

Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec: Transmisja w Polsacie Sport

Trzecia kwarta zdecydowanie należała do zespołu trenera Donaldasa Kairysa. Odblokował się przede wszystkim Folarin Campbell, który w tej części gry zanotował 12 punktów. To właśnie dzięki niemu Energa Czarni doprowadziła do remisu, a po późniejszej trójce Łukasza Seweryna wyszła na prowadzenie. Po serii 8:0 i trójce Campbella po 30 minutach rywalizacji było 61:53. W ostatniej kwarcie gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie. Co prawda na około trzy minuty przed końcem po dwóch akcjach Jelinka Anwil zbliżył się na sześć punktów, ale później kluczowe rzuty trafiał Folarin Campbell. Ostatecznie słupszczanie wygrali 77:71.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Folarin Campbell z 20 punktami i siedmioma asystami. 15 punktów i 10 zbiórek dołożył Jarosław Mokros. W ekipie gości wyróżniał się David Jelinek, który zanotował 21 punktów i osiem zbiórek.

Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 77:71 (21:22, 13:18, 27:13, 16:18)

Energa Czarni Słupsk: Folarin Campbell 20, Jarosław Mokros 15, Łukasz Seweryn 13, Cheikh Mbodj 11, Bryan Davis 6, Jerel Blassingame 5, Kacper Borowski 5, Mantas Cesnauskis 2, Tomasz Śnieg 0

Anwil Włocławek: David Jelinek 21, Fiodor Dmitriew 13, Chamberlain Oguchi 10, Piotr Stelmach 8, Robert Tomaszek 8, Kervin Bristol 4, Robert Skibniewski 3, Kamil Łączyński 3, Bartosz Diduszko 1