W Gdańsku gramy do końca! Najdłuższe akcje i kapitalne obrony (WIDEO)

Pojedynek Lotosu Trefl Gdańsk z Cuprum Lubin był wyjątkowy pod wieloma względami, jednak tym najbardziej widocznym była ofiarność włożona w każdy punkt. Zawodnicy obu drużyn z minuty na minutę coraz bardziej się nakręcali, akcje stawały się coraz dłuższe, a obrony coraz efektowniejsze. Połączyliśmy to, co w tym meczu najlepsze w jeden klip!

To był prawdziwy mikołajkowy prezent dla publiczności zgromadzonej na meczu Lotosu Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin. Widzowie nie mogli mieć dość - czy jakiś dziesięciolatek odmówiłby trzygodzinnej przejażdżki rollercoasterem? Zawodnicy obu drużyn stworzyli kapitalne widowisko, walcząc z uporem maniaka o każdą piłkę, nawet gdy sytuacja wydawała się beznadziejna.

Zacięty bój w Gdańsku! Lotos wygrywa po tie-breaku i szalonej końcówce!

Piłka odbijana od rąk i innych kończyn zawodników często łamała prawa fizyki, byle tylko nakręcić widowisko. Temperatura rosła z minuty na minutę, a obrony i walka z końcówki spotkania to już siatkarska poezja. Bohaterami wideo są więc zawodnicy obu drużyn: w kilku akcjach popisywali się Mateusz Mika, Sebastian Schwarz, Wojciech Włodarczyk czy libero obu drużyn.

Lotos ostatecznie zwyciężył 3:2, chociaż sytuacja w tie-breaku bardzo skomplikowała się w samej końcówce. Mimo prowadzenia 8:2 na półmetku piątego seta, Cuprum zdołał odrobić straty i nawet stanąć przed szansą wygranej. Tak się jednak nie stało i po znakomitym pojedynku triumfowali gospodarze.

Najdłuższe akcje i najlepsze obrony spotkania w załączonym materiale wideo.