Polacy za granicą: Wspaniały mecz Boruca. Gole Milika i Teodorczyka

Artur Boruc w ogromnym stopniu przyczynił się do wygranej jego drużyny w meczu z Chelsea Londyn. W Holandii Arkadiusz Milik strzelił gola, zaliczył asystę i nie wykorzystał karnego. Trafienie na swoim koncie zapisał również, grający w Dynamie Kijów, Łukasz Teodorczyk. Tak grali nasi zawodnicy w miniony weekend.

ANGLIA
Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut w meczu z Chelsea Londyn (1:0)
Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w meczu z Leicester City (0:3)
Marcin Wasilewski (Leicester City) – cały mecz ze Swansea City na ławce rezerwowych (3:0)
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) – cały mecz z Middlesbrough FC na ławce rezerwowych (2:0)
Piotr Malarczyk (Ipswich Town) – cały mecz z Middlesbrough FC na ławce rezerwowych (2:0)
Tomasz Kuszczak (Birmingham City) – 90 minut w meczu z Huddersfield Town (0:2)

ARABIA SAUDYJSKA
Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – poza kadrą z powodu kontuzji w meczu z Al Raed Buraidah (0:0)
Łukasz Gikiewicz (Al Wehda Mecca) – 21 minut w meczu z Al Quadisiya Khobar  (1:0)

BELGIA
Rafał Wolski (KV Mechelen) – poza kadrą w meczu z Mouscron-Péruwelz (3:2)
Filip Starzyński (KSC Lokeren) – cały mecz z KV Kortrijk na ławce rezerwowych (1:3)

CHINY
Mateusz Zachara (Henan Jianye) – Super Liga zakończyła swoje rozgrywki. Drużyna Henan Jianye zakończyła sezon na piątym miejscu

CYPR
Adam Marciniak (AEK Larnaca) – mecz z Ermisem w poniedziałek o 18.00
Mateusz Tadul (AEK Larnaca) – mecz z Ermisem w poniedziałek o 18.00
Mateusz Piątkowski (APOEL) – 14 minut w meczu z Apollonem (0:1)

FRANCJA
Kamil Grosicki (Rennes) – poza kadrą, z powodu kontuzji, w meczu z Saint Etienne (1:1)

HISZPANIA
Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Deportivo La Coruña (1:1)
Cezary Wilk (Real Zaragoza) – mecz z Athletic Bilbao w poniedziałek o 20.30

HOLANDIA
Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – 90 minut, gol, asysta i niewykorzystany rzut karny w meczu z Heerenveen (5:2)
Sebastian Steblecki (Cambuur) – 28 minut w meczu z Willem II (0:3)
Filip Kurto (Excelsior Rotterdam) – cały mecz Twente Enschede na ławce rezerwowych (1:1)
Wojciech Golla (NEC Nijmegen) – 90 minut w meczu z PEC Zwolle  (2:2)

IZRAEL

Ludovic Obraniac (Maccabi Hajfa) - mecz z Hapoelem Hajfa w poniedziałek o 19.55

NIEMCY
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 75 minut w meczu z Borussią M'gladbach (1:3)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Wolfsburgiem (2:1)
Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – 90 minut w meczu Werderem Brema (1:1)
Paweł Olkowski (1.FC Koeln) – 45 minut w meczu z Augsburgiem (0:1)
Artur Sobiech (Hannover 96) – opuścił boisko w 17. minucie, z powodu kontuzji, w meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen (1:3)
Eugen Polanski (Hoffenheim) – 69 minut w meczu z Ingolstadt 04 (1:1)
Łukasz Załuska (SV Darmstadt) – poza kadrą w meczu z Eintrachtem Frankfurt (1:0)
Sebastian Boenisch (Leverkusen) – 17 minut i czerwona kartka w meczu z Herthą  Berlin (1:2)
Rafał Gikiewicz (Eintracht Brunszwik) –mecz z Fortuną Düsseldorf w poniedziałek o 20.15
Adam Matuszczyk (Eintracht Brunszwik) – mecz z Fortuną Düsseldorf w poniedziałek o 20.15
Kacper Przybyłko (1.FC Kaiserslautern) – 90 minut w meczu z St. Pauli (1:2)
Mateusz Klich (1.FC Kaiserslautern) – cały mecz z St. Pauli na ławce rezerwowych (1:2)
Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – 45 minut w meczu z Greuther Fürth (1:1)
Piotr Ćwielong (Bochum) – 8 minut w meczu z 1. FC Heidenheim (1:1)
Waldemar Sobota (St. Pauli) – 90 minut w meczu z 1.FC Kaiserslautern (2:1)

PORTUGALIA
Paweł Kieszek (Estoril) – 90 minut w meczuz z Nacional Funchal (1:1)

ROSJA
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – cały mecz z Kubaniem Krasnodar na ławce rezerwowych (3:2)
Maciej Rybus (Terek Grozny) – 90 minut w meczu Mordovią Saransk (0:0)
Marcin Komorowski (Terek Grozny) – poza kadrą w meczu z Mordovią Saransk (0:0)
Janusz Gol (Amkar) – 90 minut w meczu z CSKA Moskwa (2:0)

RUMUNIA
Paweł Golański (ASA Targu Mures) – mecz z Voluntari w poniedziałek o 17.00

SZKOCJA
Błażej Augustyn (Heart of Midlothian) – mecz z Inverness został przełożony
Michał Szromnik (Dundee United) – 90 minut w meczu z Kilmarnock (1:1)

TURCJA
Łukasz Szukała (Osmanlispor) – poza kadrą z powodu kontuzji w meczu z Kasimpasa (0:1)
Patryk Tuszyński (Çaykur Rizespor) – 45 minut w meczu z Mersin İdmanyurdu (0:3)

UKRAINA
Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – 66 minut i gol w meczu z Metalurgiem Zaporoże (6:0)

WŁOCHY
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w meczu z Torino (1:1)
Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – poza kadrą z powodu kontuzji w meczu z Udinese (3:0)
Kamil Glik (Torino) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Romą (1:1)
Kamil Wilczek (Carpi FC) – poza kadrą w meczu z Milanem (0:0)
Paweł Wszołek (Hellas Werona) – 57 minut w meczu z Empoli (0:1)
Piotr Zieliński (Empoli) – 90 minut w meczu z Hellas Werona (1:0)
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w meczu z Hellas Werona (1:0)
Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) – cały mecz z Calcio Como na ławce rezerwowych (1:1)
Thiago Cionek (Modena) – 90 minut w meczu z Perugią (0:1)
Tomasz Kupisz (Brescia) – 90 minut w meczu z Virtus Entella (0:0)

W załączonym materiale bramka Arkadiusza Milika oraz nietrafiony karny Polaka.