PŚ w biathlonie: Gwizdoń w drugiej dziesiątce. Triumf Finki Makarainen

Magdalena Gwizdoń zajęła 14. miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Awansowała o 10 pozycji w porównaniu z sobotnim sprintem. Pozostałe Polki zajęły niższe lokaty. Wygrała Finka Kaisa Makarainen.

Gwizdoń startowała w niedzielę z 24. numerem, ze stratą 1.21 minuty do najlepszej w sprincie Czeszki Gabrieli Soukalovej, która zachowała pozycję liderki klasyfikacji generalnej. Polka oddała 18 celnych strzałów na 20 i zakończyła zmagania 1.33,3 za Makarainen. Drugie miejsce zajęła Włoszka Dorothea Wierer, a trzecie - Niemka Franziska Hildebrand.

Finka, która dwukrotnie w karierze zdobyła Kryształową Kulę (2011 i 2014), była w sobotę 10., ale w biegu na dochodzenie jak zwykle zachwyciła tempem. Pomimo konieczności pokonania dwóch karnych rund, opuściła strzelnicę przed ostatnim okrążeniem na piątym miejscu, ze stratą 13,4 s do prowadzącej Hildebrand. Dystans do Niemki nadrobiła błyskawicznie, mijając wcześniej kolejne rywalki z dużą prędkością. Odniosła 16. zwycięstwo w karierze.

Dobry występ zanotowała także Krystyna Guzik - uplasowała się na 24. pozycji, startując z 45. Monika Hojnisz była 40., najlepsza z biało-czerwonych w sprincie Weronika Nowakowska (21.) pomyliła się sześciokrotnie na strzelnicy i spadła na 47. miejsce, a Kinga Mitoraj - z 39. na 50. lokatę.

Bieg na dochodzenie kobiet zakończył zmagania w Oestersund. Kolejną rundę PŚ zaplanowano na 11-13 grudnia w austriackim Hochfilzen.