Tomasz Polewka mistrzem Europy!

Tomasz Polewka zdobył złoty medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Netanji. Czasem 22,96 ustanowił rekord Polski. Drugie miejsce ex aequo zajęli Brytyjczyk Christoph Walker-Hebborn i Włoch Simone Sabbioni.

Poprzedni najlepszy wynik w kraju również należał do zawodnika AZS AWF Katowice i przetrwał niespełna dwie godziny. Polewka popłynął aż o 0,24 s szybciej niż w półfinale, kiedy także ustanowił rekord Polski.

Brąz Szczepańskiego na 100 m kraulem

Rezultat pozostałych medalistów to 23,09.

To drugi medal wywalczony w niedzielę przez biało-czerwonych. Wcześniej na najniższym stopniu podium zmagań na 100 m kraulem stanął Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra). Łącznie Polacy zdobyli w Izraelu siedem medali: trzy złote oraz po dwa srebrne i brązowe.