Legia zepsuła jubileusz Głowackiego. Warszawiacy coraz bliżej lidera

Klasyk Ekstraklasy,czyli spotkanie Wisły Kraków z Legią Warszawa, zakończyło się zwycięstwem gości 2:0. Bramki w ostatnich minutach zdobyli Nemanja Nikolić oraz Aleksandar Prijović. Warszawska ekipa tym samym popsuła święto Arkadiusza Głowackiego, dla którego było to 400. spotkanie w barwach krakowskiej drużyny.

Niewątpliwie mecze Wisły z Legia elektryzują, nawet jeśli nie są to spotkania na szczycie tabeli. Krakowianie  w tym sezonie mają ogromny problem z meczami na własnym obiekcie. Ostatnie zwycięstwo przy ulicy Reymonta gospodarze odnieśli 28 sierpnia! Na domiar złego, trener Marcin Broniszewski nie mógł skorzystać z m. in. najlepszego strzelca wiślaków w tym sezonie Pawła Brożka.

Niedzielne spotkanie na długo zapewne zapamięta Arkadiusz Głowacki. Dla kapitana "Białej Gwiazdy" będzie to mecz numer 400. w barwach drużyny spod Wawelu. Wisła meczem z Legią kończyła trudny okres, w którym na swoim rozkładzie miała derby z Cracovią, ciężki mecz z Lechem Poznań i ostatecznie starcie z wicemistrzami Polski.

W pierwszych 45 minutach żadna ze stron nie potrafiła zdominować gry. Legia stworzyła dwie groźne akcje. Najpierw po strzale Ondreja Dudy piłka minimalnie minęła bramkę Radosława Cierzniaka. Tuż przed przerwą formę bramkarza Wisły sprawdził, ładnym strzałem, Tomasz Brzyski.

Wisła zaatakowała w drugiej połowie jednak nie potrafiła sobie stworzyć żadnej klarownej sytuacji. W 73. min Michał Pazdan otrzymał żółtą kartkę po faulu na Macieju Jankowskim. Tym samym będzie pauzował w następnym, arcyważnym spotkaniu z Piastem Gliwice. W 85. min Nemanja Nikolić dał prowadzenie stołecznej drużynie. Była to dwudziesta bramka Węgra w tym sezonie w Ekstraklasie. W 93. minucie marzenia Wisły o remisie w brutalny sposób zakończył duet Nikolić - Aleksandar Prijović.  Pierwszy podawał, drugi strzelał.

Podopieczni trenera Stanisława Czerczesowa wykorzystali fakt, że liderujący Piast zremisował swój mecz i po spotkaniu z Wisłą tracą do niego już tylko pięć punktów. Krakowianie są na ósmym miejscu.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:2 (0:0)

Bramki: Nemanja Nikolić 85, Aleksandar Prijović 90

Wisła: Radosław Cierzniak - Boban Jović (20, Jakub Bartosz), Arkadiusz Głowacki, Richárd Guzmics, Tomasz Cywka - Rafał Boguski, Krzysztof Mączyński, Alan Uryga, Rafael Crivellaro, Wilde-Donald Guerrier (87, Grzegorz Marszalik) - Maciej Jankowski.

Legia: Dušan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski - Ivan Tričkovski, Tomasz Jodłowiec, Stojan Vranješ (77, Arkadiusz Piech), Ondrej Duda (58, Guilherme), Michał Kucharczyk (82, Aleksandar Prijović) - Nemanja Nikolić.

Żółte kartki: Guerrier - Brzyski, Pazdan.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 20 100.