Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Pałacu Bydgoszcz!

KS Pałac Bydgoszcz odniósł pierwsze w sezonie wyjazdowe zwycięstwo - nad SK bank Legionovią w Legionowie. Zawodniczki gości wygrały po tie-breaku 3:2. Przebieg spotkania: 25:14, 22:25, 25:22, 22:25, 11:15. MVP meczu Joanna Kuligowska.

Dolna część tabeli. Koniec 11. kolejki. Legionovia wygrała dotąd tylko raz - z czerwoną latarnią Orlen Ligi KSZO Ostrowiec SA. Pałac natomiast nie wygrał jeszcze na wyjeździe, ale u siebie - dwa razy: z KSZO i Developres Rzeszów. Atut własnej hali mógł być w tym starciu decydujący.

Wawrzyniak siatkarzem? Zabawna pomyłka Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Teza potwierdziła się już w pierwszym secie, który Legionovia wygrała aż do 14. Wyjątkowo dużo zagrań zepsuła Ewelina Krzywicka, która na koniec seta zepsuła też zagrywkę.

W drugim secie zespoły szły łeb w łeb, dużo dobrej roboty zrobiła Natalia Krawulska z Legionovii i w rezultacie to jej zespół wygrał 25:22.

W trzecim secie liczby się odwróciły - 25:22 wygrała Legionovia, a set pointa atakiem z przechodzącej zdobyła Iga Chojnacka. Było już 2:1.

Czwarta odsłona była jeszcze bardziej wyrównana. Było już 15:15, 16:16, 17:17, kiedy nagle na kilka punktów odskoczył Pałac. Ale później znów 21:21 i przerwa dla gości. Słuszna decyzja, bo bydgoszczanki znów wygrały 25:22 i doprowadziły do tie-breaka. Set pointa z zagrywki zdobyła Małgorzata Smieszek.

W tie-breaku poszło już gładko - Pałac Bydgoszcz wygrał aż do 11. MVP meczu: Joanna Kuligowska.

SK bank Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:14, 22:25, 25:22, 22:25, 11:15)

SK bank Legionovia Legionowo: Iga Chojnacka, Natalia Gajewska, Daria Paszek, Katarzyna Połeć, Malwina Smarzek, Aleksandra Wójcik - Katarzyna Wysocka (libero) - Adrianna Adamek (libero), Monika Bociek, Klaudia Grzelak, Małgorzata Zaciek

Pałac Bydgoszcz: Natalia Krawulska, Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska, Natalia Misiuna, Marlena Pleśnierowicz, Małgorzata Śmieszek - Pola Nowakowska (libero) - Paulina Bałdyga, Weronika Fojucik, Marta Ziółkowska.