Piłkarze Wybierają 2015: Nominacje do nagród w Ekstraklasie
Polski Związek Piłkarzy ogłosił listę nominowanych w plebiscycie „Piłkarze Wybierają” 2015 na najlepszych zawodników Ekstraklasy. To już dziewiąta edycja organizowanego od 2007 roku plebiscytu.
Atutem plebiscytu jest fakt, że wyboru dokonują sami zawodnicy, głosując na swoich kolegów z boiska i wyłaniając najlepszą jedenastkę roku oraz nagradzając ich w kilku kategoriach indywidualnych.
Piłkarze Wybierają 2015: Nominacje do nagród w 1 lidze
Laureatów poznamy 12 stycznia, dzień po ogłoszeniu nagród Złotej Piłki FIFA i FIFPro.
Oto lista nominowanych w dziewiątej edycji plebiscytu PZP „Piłkarze Wybierają” 2015 (nominacje prezentujemy w kolejności alfabetycznej):
JEDENASTKA ROKU EKSTRAKLASY 2015
NAJLEPSZY BRAMKARZ EKSTRAKLASY
Radosław Cierzniak (Wisła Kraków)
Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok)
Dušan Kuciak (Legia Warszawa)
Matúš Putnocký (Ruch Chorzów)
Jakub Szmatuła (Piast Gliwice)
NAJLEPSZY OBROŃCA EKSTRAKLASY
Paulus Arajuuri (Lech Poznań)
Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa)
Tomislav Božić (Górnik Łęczna)
Łukasz Broź (Legia Warszawa)
Tomasz Brzyski (Legia Warszawa)
Łukasz Burliga (Wisła Kraków)
Jakub Czerwiński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza / Pogoń Szczecin)
Barry Douglas (Lech Poznań)
Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin)
Adam Frączczak (Pogoń Szczecin)
Gerson (Lechia Gdańsk)
Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków)
Hebert (Piast Gliwice)
Tomasz Kędziora (Lech Poznań)
Sebastian Madera (Lechia Gdańsk)
Patrik Mraz (Górnik Łęczna / Piat Gliwice)
Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok / Legia Warszawa)
Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa)
Maciej Sadlok (Wisła Kraków)
Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk)
NAJLEPSZY POMOCNIK EKSTRAKLASY
Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk)
Mateusz Cetnarski (Cracovia Kraków)
Damian Dąbrowski (Cracovia Kraków)
Ondrej Duda (Legia Warszawa)
Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa)
Maciej Gajos (Jagiellonia Białystok / Lech Poznań)
Guilherme (Legia Warszawa)
Karol Linetty (Lech Poznań)
Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków)
Radosław Murawski (Piast Gliwice)
Rafał Murawski (Pogoń Szczecin)
Szymon Pawłowski (Lech Poznań)
Łukasz Trałka (Lech Poznań)
Kamil Vacek (Piast Gliwice)
Konstantin Vassiljev (Piast Gliwice / Jagiellonia Białystok)
NAJLEPSZY NAPASTNIK EKSTRAKLASY
Paweł Brożek (Wisła Kraków)
Fedor Cernych (Górnik Łęczna / Jagiellonia Białystok)
Kaspar Hamalainen (Lech Poznań)
Grzegorz Kuświk (Ruch Chorzów / Lechia Gdańsk)
Martin Nespor (Piast Gliwice)
Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
Flavio Paixao (Śląsk Wrocław)
Michal Papadopoulos (Zagłębie Lubin)
Deniss Rakels (Cracovia Kraków)
Zaur Sadaev (Lech Poznań / Terek Grozny)
Mariusz Stępiński (Wisła Kraków / Ruch Chorzów)
Mateusz Szczepaniak (Miedź Legnica / Podbeskidzie Bielsko-Biała)
Patryk Tuszyński (Jagiellonia Białystok / Çaykur Rizespor)
Łukasz Zwoliński (Pogoń Szczecin)
WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE
NAJLEPSZY PIŁKARZ EKSTRAKLASY
Karol Linetty (Lech Poznań)
Rafał Murawski (Pogoń Szczecin)
Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
Szymon Pawłowski (Lech Poznań)
Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok / Legia Warszawa)
NAJWIĘKSZE ODKRYCIE EKSTRAKLASY
Jakub Czerwiński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza / Pogoń Szczecin)
Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok)
Bartosz Kapustka (Cracovia Kraków)
Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
Łukasz Zwoliński (Pogoń Szczecin)
NAJLEPSZY MŁODY PIŁKARZ EKSTRAKLASY
Bartłomiej Drągowski (Jagiellonia Białystok)
Bartosz Kapustka (Cracovia Kraków)
Karol Linetty (Lech Poznań)
Radosław Murawski (Piat Gliwice)
Łukasz Zwoliński (Pogoń Szczecin)
Komentarze