David Jelinek to postać wyjątkowa w Tauron Basket Lidze. Skrzydłowy Anwilu Włocławek zachwyca praktycznie w każdym spotkaniu. Na początku sezonu dał się poznać jako wyjątkowy strzelec, potem świetnie podawał. Teraz pokazuje niesamowitą dynamikę i fantazję w grze. Cieszy także wysoka forma Michała Sokołowskiego. Skrzydłowego Rosy Radom będzie można zobaczyć już w niedzielę w starciu z Folarinem Campbellem (transmisja w Polsacie Sport News od 19:50). Sokołowski znalazł się w zestawieniu Top10 już po raz drugi z rzędu.

 

Nie zwalnia tempa Ra'Shad James. Rzucający obrońca AZS Koszalin pokazuje jak wysoko potrafi skakać. Nikt na razie nie jest stanie zbliżyć się do jego poziomu. Kibice mogą się tylko cieszyć, bo jest co podziwiać.

 

 

10. Nowakowski podaje, Aiken lata

 

Marcin Nowakowski znakomicie wyprowadził kontratak King Wilków Morskich. Okazało się przy okazji, że C.J. Aiken nie tylko znakomicie gra w obronie i blokuje rywali, ale potrafi także wysoko skakać i pakować piłkę z góry do kosza - efektowny alley oop.

 

9. Kervin Bristol nie daje szans

 

Raz na wozie, raz pod wozem. W poprzedniej kolejce to Kacper Borowski popisał się efektownym blokiem. Teraz to on poczuł smak zderzenia ze ścianą.

 

8. Sokołowski jak Bryant

 

Numer "24" zobowiązuje. Skrzydłowy Rosy pobiegł do kontry, dostał podanie od Toreya Thomasa i zakończył akcję efektownym wsadem. Dwutakt rozpoczął gdzieś przed linią rzutów wolnych. Jest moc!

 

7. Witliński czapuje

 

Wydawało się, że AZS Koszalin straci punkty po kontrataku, ale Mikołaj Witliński walczył do końca i zablokował rywala.

 

6. Szaleństwo J.T. Tillera

 

Co zrobić, kiedy czas na akcję się kończy, a piłka jest na środku boiska? Trzeba rzucić do kosza. Tak zrobił J.T. Tiller - jego rzut można (z ręką rywala przy twarzy!) pokazywać wszędzie.

 

5. Ra'Shad James po raz pierwszy

 

Chwila nieuwagi obrony rywali, Ra'Shad James mija wszystkich i kończy akcję efektownym wsadem. Gdyby nie kosz, to pewnie leciałby jeszcze długo.

 

4. Dynamika Jelinka

 

Skrzydłowy Anwilu uśpił czujność rywali, a potem w dwóch krokach minął całą obronę. Potem leciał, leciał, aż zdecydował, że skończy akcję wsadem.

 

3. Piwot, piwot i rzut Pandury

 

Zawodnik Siarki Tarnobrzeg wyszedł z niesamowicie trudnej sytuacji: nie mógł już kozłować, obrońca naciskał, a czas na akcję się kończył. Co w takiej sytuacji? Piwot, piwot i rzut.

 

2. Ra'Shad James po raz drugi

 

Obrońca AZS Koszalin powoli wykupuje abonament na Top10. Tym razem kapitalnie wybił się z dwóch nóg i zapakował piłkę do kosza.

 

1. Młot Delaneya

 

Skrzydłowy BM Slam Stal Ostrów Wlkp. zniszczył system i marzenia rywala o zablokowaniu rzutu. Dobitka o mało co nie urwała kosza.